Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles

TEEMA: Mootori pöörded maantesõidul

Mootori pöörded maantesõidul 26.08.2018 00:31 #41

Motamees kirjutas:

Ma igaks juhuks mainin, et see on probleemile üks lahendustest.

Ma K750 -tega pole enam ammu kokku puutunud ega taha siin mingeid väiteid õhku visata, aga minu mäletamist mööda oli neil ka kolm erinevat difrit, rahvakeeli aeglane, kiire ja kiire-kiire. Viimane oli kasutusel miilitsa soolo Uraalidel ja seda üritati ka teinekord K750-tele külge pookida. Neid sai kasutada paraku vaid ilma külgkorvita sõites, sest korvi nad selle ülekandega lihtsalt ei jaksanud vastu tuult vedada...;)

Mis puutub nüüd kõnealusesse teemasse, siis mingisuguse tulemuse võib see anda juhul, kui Raivol on 4-5 käigu vahe väga väike ja kasutuses pole juba kõige kiirem 5 käik...Esimese "muutuja" tuvastamine on vaid testisõidu kaugusel, teise saab ilmselt kuskilt vin´i järgi välja sorida. Aga soovitud 1000 rpm´i langust ei tule sealt kindlasti.
Ma ei tea, kui kiire on minu bussi 5 käigu ülekanne võimalike valikute hulgast, aga 4 - 5 käigu vahe on umbes/täpselt 1000 pööret, mis on tegelikult niigi väga, väga palju. (Minu 5 käigulisel sõiduautol on see näiteks 200). Suuremaks ei tohiks seda kindlasti ajada, sest sel juhul jääb kiiruse vahemik, mil 4 käik on palju kasutada ja 5 ei jaksa vedada väga suureks. Mis omakorda on kohutavalt ebamugav.
Ma pole küll sugugi veendunud, et Itaalia insenerid neid käigukaste kokku lapates mingit erilist novaatorlikkust on ilmutanud, aga tõenäoliselt käikude ülekanded just päris juhuslikud ka valitud pole... Seetõttu ma ei saagi päris täpselt aru, miks peaks ühte asja paremaks tegema teise arvelt, kui samas on võimalik lihtsalt peaülekanne välja vahetada... :unsure:
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Illar.

Mootori pöörded maantesõidul 26.08.2018 09:10 #42

Peaülekande saadavus? Töö hulk? Minu kunagisele Lanciale ei olnud saada erinevaid peaülekandeid küll aga 3-4 erinevat 5 käigu komplekti. Inimene kes natuke rohkem kodus, kui mina auto ehituse ja müügiga arvas et erinevate riikide jaoks erinevad käigukastid tehakse. Et kui mnt kiirus on 80kmh siis viies käik optimeeritakse 80kmh peale kui 100 siis sinna. Aga kas see ka tõde on ei tea aga oma loogika on.

Mootori pöörded maantesõidul 26.08.2018 09:26 #43

Sinna peaks sobituma 3 erinevat ülekannet. Saada on tänasel päeval õnneks kõike, nii uuel, kui kasutatud kujul. Aega kulub niipalju, et kast maha võtta, differ ära vahetada ja kogu kolakas alla tagasi toppida. Minu bussi siduri vahetus, kus töömaht oli umbes sama, tehti poole päevaga. Oskajal selle tööga vast üle päeva ikka ei lähe...
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Mootori pöörded maantesõidul 26.08.2018 09:47 #44

Minu auto 4. ja 5. käigu vahe tõesti suur ei ole ja olen unustanud auto tavateel lausa neljandaga sõitma. Tean juba hea Illari ;) varasemast jutust, et temal see vahe ebamugavalt suur.
Mulle jääb jätkuvalt meeldima matkata just mägedes ja kuna seal need senised käigud on väga ok siis äkki ikka teeks selle viienda nn. kiirkäiguks, millega sõita mägedeni? Hiljuti Alpides sõites ma iga päev viiendat sisse ei saanudki :P Tegelikult aga enne ei otsusta kui saan vastuse Rainilt, @pakiautost. Mulle meeldiks kiire viies ja 16 tolli.

PS. Illar, kuna minu auto on Sinu omast 2 tonni :) kergem, siis usun, et just Sinu auto ülekanded talle meeldiksidki.
Me kõik oleme alustanud nullist.
Teistele meeldivaid postitusi:: Illar

Viimane muutmine: lisas kaminahi.

Mootori pöörded maantesõidul 26.08.2018 21:05 #45

Homsest kodusaarele tööle ja südamerahulduseks tegin testi. 3000 pm annab gps 1. käiguga 20km/h, teisega 38 km/h, kolmandaga 58km/H, neljandaga 86 km/h ja viiendaga juba mainitud 102 km/h. Mida ma oskan arvata? Vaid seda, et kuni 2500 pm -ni on kõik ok, üle selle enam ei meeldi. Kiirendab hästi ja siis tahaks seda vaikset viiendat. Minu kerge autoga, mis kindlasti ei hakka kaaluma üle 3,5 tonni, on nagu põhjust loota pihtasaamist soovitud tulemusele. Noh jah ja äkki panen käikude pikenduseks need 16 tollised siis ka ikka kui muidu rahu ei anna.

Mootori pöörded maantesõidul 26.03.2019 22:30 #46

Tere,

Saime masina kiiremaks- paigaldasime oluliselt kiirema 5- käigu paari. Arveks saime 345.- (koos km-ga)

Tervitades

Rain Tarasov
PakiAutoKeskus

Selline teade potsatas postkasti. Neljapäeval lähen autole järgi ja siis maanteekatsed.
Teistele meeldivaid postitusi:: Illar

Mootori pöörded maantesõidul 27.03.2019 00:11 #47

kaminahi kirjutas: Tere,

Saime masina kiiremaks- paigaldasime oluliselt kiirema 5- käigu paari. Arveks saime 345.- (koos km-ga)

Tervitades

Rain Tarasov
PakiAutoKeskus

Selline teade potsatas postkasti. Neljapäeval lähen autole järgi ja siis maanteekatsed.

Kuhu sul kiiret on?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Tel. 5011183 - kui vajad abi, helista

Viimane muutmine: lisas Ivar Kalev.

Mootori pöörded maantesõidul 27.03.2019 12:11 #48

Ivar Kalev kirjutas:

kaminahi kirjutas:
Kuhu sul kiiret on?

Käigukast sai kiirema ülekande ehk sama kiirusegs liikudes teeb mootor vähem põõrdeid. Vähem müra ja kütust. Kulub ka vähem.

Mootori pöörded maantesõidul 27.03.2019 19:55 #49

No mis me räägime. Mina olen tulemusega ikka täiesti rahul. Tõin auto koju. Kui spido kell näitab 90 siis põõrete kell 2000. Vaikus on kuldne.
Tänan kõiki juhendajaid ;)

Mootori pöörded maantesõidul 27.03.2019 20:20 #50

• Imre
  • Imre avatar
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Sind on tänatud: 129

kaminahi kirjutas: No mis me räägime. Mina olen tulemusega ikka täiesti rahul. Tõin auto koju. Kui spido kell näitab 90 siis põõrete kell 2000. Vaikus on kuldne.
Tänan kõiki juhendajaid ;)

Kas neljanda ja viienda vahe liiga suureks ei jäänud?
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Mootori pöörded maantesõidul 27.03.2019 21:31 #51

Jah, sinna vahele mahuks üks käik veel, aga kuna seda ei ole, siis ei olegi ja saab häst hkkama. 80 -ni neljandaga ja siis viies. Möödasõidu korraga kahest rekkast tegi ka lustiga kiirendades viiendaga. Põhiline on ikkagi see, et tuhanded kilomeetrid saavad nüüd nurrudes ära sõidetud. Enneb tundus 100 juba kihutamisena, nüüd ei enam! Mulle küll sobib . Isegi soovitada julgen.

Järgmisena huvitab chip-tuning. Lugesin siit ja sealt ja miks mitte ära teha, mis muudab sõidu veelgi mugavamaks ja õkonoomsemaks.

www.vkmmotors.ee/chip-tuning/

chip.ee/
Teistele meeldivaid postitusi:: Priit Peljo

Mootori pöörded maantesõidul 27.03.2019 22:26 #52

Lasin paar aastat tagasi chipi VKM`s teha- väga rahul tulemusega.
Teistele meeldivaid postitusi:: Priit Peljo

Mootori pöörded maantesõidul 27.03.2019 22:27 #53

kaminahi kirjutas: ...
Põhiline on ikkagi see, et tuhanded kilomeetrid saavad nüüd nurrudes ära sõidetud. Enneb tundus 100 juba kihutamisena, nüüd ei enam! Mulle küll sobib . Isegi soovitada julgen.

Järgmisena huvitab chip-tuning. Lugesin siit ja sealt ja miks mitte ära teha, mis muudab sõidu veelgi mugavamaks ja õkonoomsemaks.

www.vkmmotors.ee/chip-tuning/

chip.ee/

Kui km palju tuleb, siis võibolla ok
Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Võib-olla olen naiivne, ent arvan, et meie eesti keel ei kao kuskile.

"Meil on ilus emakeel, mida me, kes kui hästi, kasutame kirjutades ja kõneldes. See keel, mida mõnef arvutis kasutavad, olgu pealegi natuke teistmoodi."

Mootori pöörded maantesõidul 27.03.2019 22:37 #54

Rax75 kirjutas: - väga rahul tulemusega.

Pane palun paari sõnaga tulemusest. Mis mootor ja mis muutus?

Mootori pöörded maantesõidul 27.03.2019 22:40 #55

Priit Peljo kirjutas:
Kui km palju tuleb, siis võibolla ok

Meeste mängud ;)

Mootori pöörded maantesõidul 27.03.2019 22:54 #56

Mootor 96kw, muutusi näed VKM tabelist. Muutus see, et nüüd saan 6nda käiguga teha samasuguseid möödasõite nagu enne 5nda käiguga, mägedes sõit lihtsam ja ei pea põdema jõu raugemist. Rahuliku sõidustiiliga ja eriti linnades vähenes kütusekulu märgatavalt. Paraku sellega kasvas ka kiirusejanu kiirteedel :(
Teistele meeldivaid postitusi:: kaminahi

Mootori pöörded maantesõidul 27.03.2019 22:56 #57

Kiirusejanuga on raske võidelda jah :( Aga ülejäänud muutused on meeldivad.

Mootori pöörded maantesõidul 27.03.2019 23:13 #58

• Imre
  • Imre avatar
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Sind on tänatud: 129
Mul ühel autol tehti ka VKM-is, Kiirendus paranes 0-100 13-lt sekundilt 10-le, sama tee, samad tingimused.
Ja käiguvahetuse pöörded kukkusid 400-500 pööret, tegemist siis automaat kastiga.
Kui ära tegin, siis mõtlesin, et miks ennast kolm aastat piinasin :)
Kütusekulust eriti aru ei saa, et vähem võtaks. Ilmselt liigutan autot nüüd kiiremini :P
Matkakal pole teinud, 3-ne mootor liigub minu jaoks küll.
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Viimane muutmine: lisas Imre.

Mootori pöörded maantesõidul 27.03.2019 23:32 #59

Imre kirjutas: Matkakal pole teinud, 3-ne mootor liigub minu jaoks küll.

Hakkad vanaks jääma :P
Teistele meeldivaid postitusi:: Imre

Mootori pöörded maantesõidul 28.03.2019 03:04 #60

Vastus seline:

Tere

175€
Teha saab reedel 10:30

58007330
www.chip.ee

Moderaatorid: Ivar Kalev
Lehe loomiseks kulus: 0.100 sekundit