Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2
  • 3

TEEMA: Külmik pooletoobine

Külmik pooletoobine 28.06.2016 09:42 #41

Räägitakse, et pika seismise vigasid parandab külmkapi "pea peal" hoidmine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Külmik pooletoobine 28.06.2016 10:40 #42

Mul on olnud kaks külmikut, mida ravisin "pea peal" hoidmisega. Viga seisneb selles, et väidetavalt tekkib seismisega kristalle, mis siis ladestuvad kõige alumises torus.
Kapp tagurpidi ja koputasin seda alumist toru. Lasin seista paar päeva ja aeg-ajalt koputasin. Sain tööle. Kompressoriga külmikuid ei tohi kohe jalgadele tagasi pannes vooluvõrku ühendada. Õli ja külmutusagens on segamini. Tuleb lasta päevake settida. Matkabussi külmikul kompressorit pole.

Nüüd olen targem ja katsun kappi sagedamini töös hoida. Soojal perioodil on niigi käigus. Sügisel ja kevadel katsun seisval bussil lihtsalt päevaks tööle panna, kui meelde tuleb.
Olen täheldanud, et kevadel esimesel käivitamisel on abiks esmalt 220V pealt tööle panek. Gaasi pealt ei kippu kohe korralikult külmaks minema.

Külmik pooletoobine 28.06.2016 12:05 #43

Tahtsin sama öelda, et külmik välja ja hoia iga külje peal mingi aeg ja siis tagasi ning peaks töötama. Kuid alati tuleb proovida kõik variandid, et kas töötab gaasi, 12v või 220v siis oskab paremini juhendada.

Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Külmik pooletoobine 28.06.2016 14:57 #44

• Korvimees
  • Korvimees avatar
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Hanomag-Henschel F46KA
  • Sind on tänatud: 20

andrusr kirjutas: Külmkapp ei taha ka 220V pealt külmetada, läheb ainult tagant ülevalt toru maru kuumaks?

Milles võib probleem olla?

meelis kirjutas: Mul on olnud kaks külmikut, mida ravisin "pea peal" hoidmisega. Viga seisneb selles, et väidetavalt tekkib seismisega kristalle, mis siis ladestuvad kõige alumises torus...

Eespool kirjeldatud jutt kõik õige. Jälgida tuleb veel seda, et katsetamise ajal kapp ikka loodis ka on. Selline asi ka kunagi ära nähtud, et kui buss seisab viltu, siis lähebki kapp ainult tagant kuumaks, aga seest külmaks ei lähe.

Külmik pooletoobine 28.06.2016 18:00 #45

Olen nüüd teda pallitanud ja koputanud...vast saab tööle.
Annan teada tulemustest.

Kas see alumine toru, mida koputada on märgitud rohelise noolega?

Kuidas käib jaheduse reguleerimine sellisel kapil?

Kas ülemisega temperatuur. Milleks see keskmine on? Alumine vist gaasi süütaja?

Tervitustega

Külmik pooletoobine 28.06.2016 18:16 #46

Lisatud fail:

Faili nimi: Upo-jaakaappi.pdf
Faili suurus: 292 KB
Lisatud failid:

Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Külmik pooletoobine 28.06.2016 18:18 #47

Just seda rohelise noolega märgitud toru peabki koputama. Soovitavalt puuklotsiga, et ei vigastaks.

Mul on teistsugune kapp aga alumine nupp on kindlasti gaasi sädemega süütamiseks.
Ülemine peaks gaasi oma olema. Minul tuleb ta alla vajutada, sekund kaks oodata ja siis sädet.
Kui leek tekkib, hoia veel paar sekundit all. Ohutusklapp peab kuumaks minema, muidu lööb kohe gaasi kinni.
Keskmine nupp võiks olla gaasi ja voolu vahel valimiseks.

Külmik pooletoobine 29.06.2016 00:34 #48

Inspireerituna sellest teemast tegin täna oma külmikule väikse hoolduse.
Põletil on ümber plekist kaitsekest, mis kinnitub ühe plekikruviga.
See maha ja põleti ise kinnitub ka ühe plekikruviga.
Põletilt keerasin maha fikseeriva kruvi ja pildil on näha eraldi rippumas piesosüütaja ja termoandur:

Järgmiseks keerasin lahti gaasitoru. Minul sobisid 11 ja 13 võti.
Selline on põleti ja kui teda natuke koputada, pudeneb sealt sodi, nagu pildil näha:

See oli ainult üks osa, ennem pudenes teda veel.
Siin pildil on põleti sisevaade:

Nihutasime pieso ka natuke leegile ligemale, et säde parem oleks. Kippus natuke külje peale hüppama.
Siin siis töötav põleti:

Lisatud failid:

Külmik pooletoobine 30.06.2016 13:57 #49

Nii...kõiki Teie juhiseid jälgides külmkapp toimetab nagu peab.
Lõuna-Eestis on nüüd kliima jahenemine ;)

Tervitustega

Külmik pooletoobine 14.08.2017 11:39 #50

• Korvimees
  • Korvimees avatar
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Hanomag-Henschel F46KA
  • Sind on tänatud: 20
Elustan veidi vana teemat. Kas keegi on mõõtnud külmkapi tagumise radika temperatuuri või teab infot, millises vahemikus see peaks olema?
Huvitab eelkõige selle tagumise radika max. temperatuur. Kui vaadata pilte gaasikülmikutest, siis päris paljudel om tagumised radikad roostes, millest võib järeldada, et kuumusega on värv sealt maha "põlenud".
Minu külmik on nüüdseks ca 10a vana ja tagumisel radikal siiani värv peal ning max temperatuur, mis ma seal mõõtnud olen on umbes-täpselt 100 kraadi. Viimasel ajal isegi vähem, kuna viimasest "korstnapühkimisest" saab juba 2 aastat ja külmik pole ka seest enam nii külm, kui paar aastat tagasi.
Tuleb korstnapühkimise töö lähiajal ette võtta, aga võibolla on selles ka termostaadil oma osa, et piisavalt külmaks ei lähe?

Külmik pooletoobine 14.08.2017 15:18 #51

Mul külmik pidevalt stepslis, aga läheb jah päris kuumaks. Vahel on isegi hirm, et äkki hakkab sein kõrbema. Igastahes on asi nii hirmutav (palav), et järgmises kongis puurisin põrandasse kolm 3-4cm õhuava õuest värske õhu pealevooluks.

• Lehekülg:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderaatorid: Ivar Kalev
Lehe loomiseks kulus: 0.620 sekundit