Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2
  • 3

TEEMA: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel

Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel 28.02.2018 22:31 #41

Hetkel Bordeaux lähedal tanklas parklas. Illari ekipaaz ka samas kõrval. Sergeiga helistasin, arvas küll, et parem parkige valvatavamasse kohta (stellplatzid siin). Jääme ikka siia, elame üle. Ega siin sõda ei ole.
Ilm siin muidu kehva - sajab ja sooja ainult 2,5 (kell hetkel 21:30). Hispaanias Bourgose kandis oli korra isegi -3, peale seda viskas veel +10 enne Prantsusmaad.

Vaatab, kas jõuan rohkem pajatada siia, kui koju jõuan. Paunkülas annan asjast hea ülevaate. Nagu põnevusfilm.
Teistele meeldivaid postitusi:: Imre

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Tel. 5011183 - kui vajad abi, helista

Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel 28.02.2018 22:56 #42

• Imre
  • Imre avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Sind on tänatud: 54

Ivar Kalev kirjutas: Hetkel Bordeaux lähedal tanklas parklas. Illari ekipaaz ka samas kõrval. Sergeiga helistasin, arvas küll, et parem parkige valvatavamasse kohta (stellplatzid siin). Jääme ikka siia, elame üle. Ega siin sõda ei ole.
Ilm siin muidu kehva - sajab ja sooja ainult 2,5 (kell hetkel 21:30). Hispaanias Bourgose kandis oli korra isegi -3, peale seda viskas veel +10 enne Prantsusmaad.

Vaatab, kas jõuan rohkem pajatada siia, kui koju jõuan. Paunkülas annan asjast hea ülevaate. Nagu põnevusfilm.

Tervitused teile sinna kodusest külmast, -16 eile oli samal ajal -19 ;) hakkab juba soojaks kiskuma :P Jääme siis ootama ;)

CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
EKK nr. 670

Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel 13.06.2018 11:53 #43

Ivar Kalev kirjutas:

Imre kirjutas:

Ivar Kalev kirjutas: Ei saa postiitusest aru, kas kuulsid, mis meil juhtus Hispaanias (täiesti per..s ja uskumatud lood)?

Mismõttes ei saa aru, kas kirjutasin kuidagi segaselt? Miks mitte jagada oma kogemusi, kas parem või lihtsam on kõike omal nahal õppida?

:blink:

Oleme hetkel pikemal reisil. Meid rööviti jaanuari keskpaigas Hispaanias. Röövlid olid küllalt osavad ja meie liiga usaldavad.
Kogun just kämpingus infot teistelt matkabussi turistidelt soomlastelt, oleme kuulnud juba mitut lugu, mida ei usuks, et veel praegusel ajal võib juhtuda (röövimised gaasiga, trikkidega jms).
Üritan midagi kokkuvõtvalt ja õpetlikku varsti kirja panna.

Ivar Kalev, kas annad kasvõi lühiülevaate ka , mis siis juhtus ?

Klubi Eesti Karavan liige nr. 774
Viimane muutmine: lisas toto.

Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel 14.06.2018 15:08 #44

Ütlen ausalt - päris õudne hakkab. Eriti meie suhteliselt papist 88 aasta Ducatoga. :dry:

On siit üldse keegi käinud Hispaanias ja mitte-röövitud olnud? Mulle tundub, et mõtekam on juba uks pärani lahti magada siis sealkandis, vähemalt jääb karvan terveks ja ise ellu kui tühjaks tassitakse :D

Gaasianduri tellin ära, kas keegi saaks linkida ka mõne väärt liikumisanduriga tule, soovitavalt päikesepatareiga. Paneks hea meelega küll igasse katuse nurka.

Eks mõni võib öelda küll, et mõeldakse üle aga samas piisabki ühest sellisest kogemusest, et tervel reisil halb maik küljes oleks. Nii, et mina eelistan ikkagi korraliku eeltöö ja ettevalmistused ära teha. Ei kavatse röövitud saada!

Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel 14.06.2018 22:00 #45

Hirmul on suured silmad. Minu kadunud vanaema tavatses nii öelda, kui ma pisikesena pimedas toas kolli kartsin. :woohoo:
Olen rekkaga (see tänapäeval kasutatav "reka" vorm on nii koleda kõlaga) 10 aastat sõitnud Rootsi ja Hispaania vahet. Peale seda mõned aastad Eesti ja Hispaania vahet. Selle aja jooksul käidi mul korra kabiinis. See juhtus La Jonquera piiripunktis ja seal oli see tavaline. Tõenäosus "värviliste" kaakide kätte sattuda on näiteks lõuna Rootsis kindlasti suurem kui Hispaanias.
Viimasel neljal talvel olen matkaautoga Hispaaniast läbi sõitnud, kordagi pole ühtegi probleemi olnud. Ma ei taha öelda, et seal midagi ei juhtu, aga samuti võib see juhtuda Tallinnas. Kui kogu aeg kardad, siis ei saa kuskil elada ega olla.
Katsu mõelda nagu varas. Ära jäta bussi üksinda kaubanduskeskuse parklasse, ära ööbi pimedas kohas, kus inimesi ei liigu vaid 24h avatud tanklas kaamera vaateväljas laternaposti all. Kui satud rekkaparklasse, siis ei tohi ööbida nende taga vaid ees nii, et oled võimalikult paljude silme ja laternate all. Magama minnes pane buss alarmi all. Ära jää seisma, kui tee ääres hääletavad mustlase nägu tüübid. Jne.
Lukud on loomade jaoks... ja pisut õnne peab ikka ka olema.:)
Teistele meeldivaid postitusi:: toto, Priit Peljo

Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel 17.06.2018 21:27 #46

Kirjutaks natuke Hispaania kaitseks ka midagi.
Olen käinud seal alates aastast 1996.Viimased kaheksa aastat matkaautoga.Minu arust on Hispaania turvalisem kui Eesti.
Ööbimisest.
Hispaanias on metsik kämpimine keelatud.Neil on selline huvitav seadus,mille järgi on kämpimine ka see ,kui auto seismisel tema gabariidid on suurenenud ( katus üles tõstetud,aken väljapoole avatud ...)
Tanklates võib ööbida.Soovitan ainult tasulisel teel 24h avatud tanklas.Ülejäänud tanklad ei ole just väga meeldivad kohad.
Kui on soov Hispaanias või Portugalis olla (mitte läbi sõita) siis ööbida kämpingutes.
Veel üks soovitus.Võimalusel vältida Hispaaniasse reisimist juulis või augustis.Liiga palju turiste.Linnades jalutamine tähendab sisuliselt turistide hordidest läbi trügimist.Ise käin mai lõpp juuni algus.

• Lehekülg:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderaatorid: Ivar Kalev
Lehe loomiseks kulus: 0.048 sekundit