Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2
  • 3

TEEMA: Kuidas lisaelektrit saada?

Kuidas lisaelektrit saada? 18.02.2018 19:29 #21

• Korvimees
  • Korvimees avatar
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Hanomag-Henschel F46KA
  • Sind on tänatud: 22

Egau kirjutas: Mis ajast elektroonikaseadmete parameetreid kaalu järgi hinnatakse?! Vanasti määrati vene elektroonika hinda kaalu alusel, kuid need ajad on möödas. Praegu lahendab iga insener seadme funtsioneerimise erinevalt ja kaal ei oma siin mingit tähtsust.Ja see, et ei ole peal suurt kogust mõõteriistu on teinekord isegi eeliseks, sest ei tekita peavalu neile, kes kaaluga elektroonika väärtust hindavad.

Ja-jah, ma mäletan veel seda vene reklaami, et "meie mikroskeemid on maailma suurimad" :) kuid see selleks. Kõike päris ilma kaaluta toota paraku ei saa. Näiteks on olemas kontrollerid, mille jahutusradiaatorid on tehtud plastikust, tänapäevane ja kerge küll, kuid füüsikatundidest meenub nagu miskit muud :)

Kuid tegelikult pole sel õigupoolest mingit tähsust. Tähtis on, et kasutaja ise oleks oma valikutega rahul, muidu oleks kõik ühtemoodi "hall metallik diisel" :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Korvimees.

Kuidas lisaelektrit saada? 18.02.2018 22:40 #22

Olen päikese energia tootmise vastu huvi tundnud 10 aastat ja kasutanud 5 -6 aastat.Katsetamise ,testimise ja kasutamise tulemusel võin kindlalt väita kuni 30% rohkem tootlust ei ole reklaami trikk.Vahel tundub ,et % on veel suurem .Olen 2 x 50w kätte saanud 7,2a .Korraliku päikesega Eestis laadimine alla 6a ei lange.Kontroller on tõesti väike ja kerge.Samas iga gramm ja kuupsentimeeter kokku hoidu tuleb igas autos ainult kasuks.Tulede pärast ma peitsingi ta istme taha.Akus toimuvat ma jälgin ma teise seadmega.

Kuidas lisaelektrit saada? 19.02.2018 07:05 #23

Kui reisid tingimustes, kus liigse 50W paneeli kaasavõtmine on välistatud ja iga laetav ning tarbitav amper omab kulla hinda, siis ilmselt tuleb raha kulutada kallima kontrolleri jaoks, aga kui asjad nii kriitilised ei ole, siis võid kontrollerile kuluva raha eest osta lisaks veel ühe 50W paneeli ning saad ampreid rohkemgi kui kontoller neid oleks suutnud teha ehk siis väiksema raha eest saad rohkem voolu. Kui ehitad põllule 100kW päikesejaama, siis on 10-30% vägagi tuntav muutus ning rahalises plaanis on iga kaotatud amper kahjum ja alginvesteering kvaliteetsetesse seadmetesse otseselt vajalik.
Aeg lendab, kuid sina oled piloot.

Kuidas lisaelektrit saada? 19.02.2018 10:50 #24

Akusid olen oma elus üksjagu tõstnud, ikka kümnete tonnidega. Kui mõtleksin kummipaadi jaoks akut valida, siis valiksin miskit 60-70 A/h. 120 ampertunnine aku võib ju sulle olla veel jõukohane, aga kas ka kummipaadile? Ma kasutaks sellise kombo jaoks ikkagi kahte akut. Kummipaadiga sõitma minnes jääb majale ka vool alles ja tagasitulles võiks kohe uuesti minna veereisule, kuna vahepeal on teine aku saanud laadimist. Samas tõstab see päiksepaneeli kasutegurit, kuna ka kummipaadiga sõites toimub päikse kasutamine.

Kuidas lisaelektrit saada? 19.02.2018 13:48 #25

Tänud Arvole eilse vastuse eest, lõpuks nüüd see vajaliku võimsuse küsimus siis vastuse sai. Oskab keegi äkki müüjat soovitada, et saaks Eestist kuni 150€ eest kontrolleri ja paneeli? Võtaks pigem painduva, merevarustus.ee näiteks müüb aga hind 200 või peab ikkagi netist tellima? Inverterid, vaatan on ka üsna kõikuva hinnaga, milline neist mõistlik võiks olla, osad vist on lärmakad? Aku teemat veel mõtisklen, kas 1 või 2tk soovitused, kust akut osta oleksid samuti teretulnud.

Kuidas lisaelektrit saada? 19.02.2018 14:39 #26

160W painduva paneeli ostsin nende käest 180€ eest. Väiksemaid nad vist ei tee.
solarest.eu/tooted
Midagi eestist kindlasti leiab kui googeldama hakata, aga parku mind tohutult häirib see, et hindadele keevitatakse ikka metsikult juurde. Saan aru, et väike turg ja kasumit vaja teenida, aga minu rahakott sellest aru ei saa . Sarnase kontrolleri ostsin kunagi ebayst ja maksin vist 20€ kanti, siin hind koos allahindlusega 3x kõrgem
www.päikesepaneelid.ee/online/home/2-kontroller_30a.html
Olen ka sealt ostnud
www.solar-tronics.de/solarmodule/solarmo...-monokristallin.html
Aku ostsin Renovaarist ja Exide- tundub hea tükk olema, isetühjenemine sisuliselt puudub ja see oluline just hooajavälisel ajal pikalt seisma jättes- ei pea kallal käima ja lisalaadimisi tegema.
www.akuladu.ee/e-pood/paadi-ja-vabaajaakud-92.html

Viimane muutmine: lisas Arvo.A.

Kuidas lisaelektrit saada? 20.02.2018 00:31 #27

Aku ostuks on Renovaar piisavalt hea. Mingil hetkel vaatasin ka nende poolt pakutavaid päiksepaneele aga see oli mitu aastat tagasi ja detaile enam ei mäleta.

Kuidas lisaelektrit saada? 21.02.2018 14:00 #28

Telli Hiinast. Aliexpressis on soodne hind, lisandub meil tollis käibemaks.
Yc180-12v on kahe aku laadimiseks.
Meie tingimustes paneel ei anna nii palju energiat nagu loodad. Max on siis kui päike paistab otse peale. Kui kleebid katusele siis eriti õhtul on asi lahjavõitu.

Lisatud failid:

Kuidas lisaelektrit saada? 21.02.2018 22:35 #29

Arvo infost oli abi, tänud, mõistliku hinnaga saan www.solarest.ee :
Paneel, painduv, 102w mõõtudega 1000 x 680.
Hind 104€+km
PWM kontroller 20A 18€+km

Kui see lisaaku auto elektrisüsteemiga ühendada, kas nii genekat ära ei või rikkuda?

Viimane muutmine: lisas BlameTheWind.

Kuidas lisaelektrit saada? 22.02.2018 06:32 #30

Pildil olev seade ongi selleks et genekat säästa. Algul laeb autoakut, teatud pinge tõusmise järel hakkab salongiakut laadima. Kahe väiksema klemmiga saab mõlemad järele ühendada. Pildil teine on lihtsalt kontaktivaba relee 10A.
Hiinast saab sama hinnaga painduva paneeli aga vahet pole kust soodsamalt saab. Mulle tundub, et tavaline päikesepaneel annab rohkem voolu.
Ilmselt mängib rolli kuumenemine, mul tume auto. Painduval ei jää õhuvahet. Panen oma autole 2x100 w .

Viimane muutmine: lisas viktor.

Kuidas lisaelektrit saada? 22.02.2018 11:01 #31

Kust neid lisajubinaid eestist võiks osta oomipoest vms? Ei viitsi selle hiinast tellimisega jamada, kui tõsisemat vajadust ei ole.

Kuidas lisaelektrit saada? 07.04.2018 22:33 #32

Vaatsin täna motonetis invertereid, olid seal 350-2500w vahemikus, osad siinus osad mitte, hinnad 50-400 vms. Tekkis küsimus, millist inverterit mul siis ikkagi vaja, kas see peab olema siinus või mitte. Arvuti(GL702VS) on peamine tarbija laadija andmed: 100-240V, 3,2A, kuni 230W. Saan aru, et seda siinuse vajalikkust kuskilt väga teada vist ei saa, kas saab ka nii, et osta tavaline inverter ja kui on jama siis saab mingi regulaatori vahele panna? Pigem ostaks soodsama inverteri aga samas mingi "jama" peale ka pole mõtet raha raisata. Oskate ehk ka soovitada, kust poest osta, või millist konkreetset mudelit.

Kuidas lisaelektrit saada? 08.04.2018 07:16 #33

Milleks inverter? Läpaka laadimiseks? Ja selleks, et kulutada lisaenergiat veel inverteri omatarbe peale. Läpakate jaoks on ka 12V laadijad olemas. Ok, igaks juhuks võib ju mõni 300- 500W riist tagataskus olla, iial ei tea, mis elus ette tuleb, aga üldiselt saab kõik asjad 12V ära aetud. Puhas siinus on parem igasugu elektrimootoritele, muud riistad käravad ka moditud siinusega. Motonet on üks kalleimaid kohti ostmiseks, netis surfates otsid ise sulle sobivad poed üles, normaalsemad hinnad on ka siin www.autokaubad24.ee/et/tooted/inverterid

Kuidas lisaelektrit saada? 08.04.2018 10:24 #34

Jah, praegu plaanitava tripi puhul mul 220V vaja ei lähe aga kas leiab sobiva laadija, tõsisema kasutuse puhul tarbib see arvuti päris palju voolu. Arvuti enda aku on uus, tavakasutusega vist kestab kuskil 3,5h, tõsisema kasutuse korrar u 1h. Arvestaksin, et seda tõsisemat kasutust võib olla 5h päevas. El. mootoriga paadi sõidud jätan praegu ära, kisub ruumiga kitsaks.

Kuidas lisaelektrit saada? 08.04.2018 11:46 #35

Või saaks ma oopis akupangaga hakkama? Vaatan arvuti enda aku on 5000mah akupankasi müüakse ka 20000-30000mah. Päikesepaneeli kontrolleril on ka 2 USB auku 5V. Siis ka mingit ühendust vaja, mis akupanga ja arvuti vahele sobib.

Kuidas lisaelektrit saada? 08.04.2018 12:54 #36

Akupangad annavad oma USB august välja 5V pinget, arvutid tahavad 15-20V.
www.1a.ee/arvutitehnika_burootarbed/sule...le/filter/3388-67481

Kuidas lisaelektrit saada? 08.04.2018 17:27 #37

Siis vast võiks valida nende vahel:
www.oomipood.ee/product/car_nb_90w_5_5_s..._90w_otsik_5_5_2_5mm
www.oomipood.ee/product/au95_103_01_univ..._4_74a_14_otsa_romos

19V peaks sellele arvutile vajalik olema. Vb see teine ka ok aga moblalaadijate kogemuste põhjal tean, et Romoss on usaldusväärne.

On muidu ka arvutile sobivad akupangad olemas aga neil amprid madalamad(3A ja 23000mah 19V näiteks), teisiti vist ikka parem.

Kuidas lisaelektrit saada? 08.04.2018 22:55 #38

Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Tel. 5011183 - kui vajad abi, helista

Kuidas lisaelektrit saada? 09.04.2018 00:48 #39

Oskad ka öelda, mitu amprit 19V juures?
Kus kandis asub?

Kuidas lisaelektrit saada? 09.04.2018 01:12 #40

6A max, nii on kirjas.
Tallinn.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Tel. 5011183 - kui vajad abi, helista

• Lehekülg:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderaatorid: Ivar Kalev
Lehe loomiseks kulus: 0.168 sekundit