Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles

TEEMA: päikesepatarei

Re:päikesepatarei 03.03.2011 21:16 #41

Avastasin juhuslikult selle vist oli Fixuses ringi kolades ja maksis siis mingi 700eek. Peale kiire google otsingu leitsin esimese koha kus selline vidin pakkuda, link: www.digitop.ee/et/solar-powered-products...auto-akulaadija.html

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re:päikesepatarei 03.03.2011 21:28 #42

• Rein
  • Rein avatar
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Ahoi kopraonud!!!
  • Sind on tänatud: 3
Kurja, ma ikka äpu otsingutes veel. Leidsin hulga vällamaa kohti. Vinge, et isegi siin olemas on. Mul Land Roveri Disco kuut seisab vahest nädalaid ja kui vaja on autot, siis alarm aku ära killinud.

Viimane muutmine: lisas Rein.

Re:päikesepatarei 03.03.2011 22:25 #43

Alarm ja ka niisama seismine on piisav põhjus sellise vidina soetamiseks ja ega ta pea koguaeg taga olema, vahel lased sellega aku üle ja mootoril energiat piisavalt et vajadusel kergelt käivituda. Iseasi muidugi kui asine see vidin reaalselt on ja kui töökindel.
veel link: www.autoladu.ee/main/product/cid/198/id/4033

Re:päikesepatarei 16.03.2011 16:59 #44

Tundub, et minu lugu sai positiivse lahendi ja mõlemad akud jäid ka ellu.Kontrollige siis päiksepatarei omanikud vahel ka vedeliku tasapinda akudes :P
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Re:päikesepatarei 24.08.2011 21:26 #45

• tiit
  • tiit avatar
  • Eemal
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Sind on tänatud: 14
Signalisatsioonidel on erinev el.tarbimine.Kui talvel on auto signa all siis iga kuu tuleb akusid laadida (vähemalt minul).Päikesepatarei on aga kompressorkülmiku korral küll vajalik.On ka mõte panna 3x40w elemendid.
Akude elektrolüüdi tihedus sõltub akude laetuse astmest,täis akul on tihedus suurim,tühjal akul aga väike ja talvel võib külmuda.Enamasti aurab vesi välja ja tuleb destvett lisada,kui on pikalt "keenud" siis viskab ka elektrolüüdi välja ja tuleks natuke el.lüüti veega koos lisada.Vene ajal sai palju akudega tegeletud,tänapäeval keegi enam ei viitsi:kui aku "voolu ei anna" hakatakse alles uurima.Laadimispinge ei oma siis tähtsust kui laadimisvool on piiratud.20V päikesepatarei pinge taandub akub klemmidel ~12,5 - 12,8V.Laadimisvool jääb enamasti alla 10A.El.generaatorit kasutan 2 aastat ja on asendamatu abimees.Käsikäivitusega nagu minul ei ole mugav,peaks el.starteriga olema.

Re:päikesepatarei 22.11.2011 11:12 #46

Uurisin päikesepaneelide teemat lähemalt. Paneelide hinnad on sobivalt alla läinud ja kogu süsteemi (paneelid, kontroller, paigaldus) maksumuseks tuleb täna umbes 4 eur/w. Kavandan katusele sobivas koguses paneele, lisaks siis akupanga juurde kontroller.
Paneelide valikul on oluline teada tootjat ning paneeli tüüpi, et ei muretseks madala kvaliteediga või vale tüüpi (madala efektiivsusega) paneeli. Lisaks peaks heal valikul väljundvõimsuseks jääma 10 aasta kasutuse juures min 90% ning 25 aasta kasutamisel min 80%.
Kontroller peaks kontrollima akusid ning toitma tarbijaid seni, kuni akupanga pinge langeb alla normi, siis blokeerima seademete toite ja alustama akude laadimist. Nii olen mina asjast aru saanud.
Tekkis ka arusaam, et kasutul ajal katta paneelid kinni nende eluea pikendamiseks.

Kui on veel huvilisi, kes soovivad omale sobivat paketti kokku panna siis võib minuga kontakteeruda.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Tel. 5011183 - kui vajad abi, helista

Re:päikesepatarei 22.11.2011 13:36 #47

Minaq olen ka huvitatud päikesepaneelide paigaldamisest, kuid olen veel seda teemat vähe läbi töötanud . Miilised on sinu eelistused ???

Re:päikesepatarei 22.11.2011 13:42 #48

Parimat võimalikku varianti veel selgitan, selgumisel annan teada.
Kogumaht tuleb umbes 240w, rohkem pole vaba pinda.

Re:päikesepatarei 22.11.2011 16:16 #49

• Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Sind on tänatud: 10
Internetiavarustes päikesepaneelide pakkujaid palju ja polükristalliliste paneelide hinnad juba keskmiselt 1.- USD/W. Kui sinna juurde arvestada kontroller ca 30-40 EUR'i, siis saab kokku oluliselt odavamalt, kui 4.- EUR/W.
Küsimus vaid selles, kust oleks kõige usaldusväärsem tellida?
Tervitustega
Egau

Re:päikesepatarei 22.11.2011 21:35 #50

Ehk saad mõne lingi panna? Uurin siis lähemalt.

Re:päikesepatarei 22.11.2011 22:45 #51

• Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
Ei salvestanud neid lehti, kusagil oli suur tabel koos hindadega W-kohta.
Natuke kallimaid leiad siit:
http://partsonsale.com/ vaata lehe paremalt küljelt spetspakkumist.
http://www.simpleray.com/Solar-Panels-s/2.htm
http://www.affordable-solar.com/store/solar-panels/schott-poly-235-235-watt-solar-panel

Väga palju pakkumisi on e-bay's, kuid seal on nii uusi kui ka praake. Sealt leiab kindlasti midagi, kui otsida viitsid. Mulle jäi sealt silma (kuigi ?-märgiga):
http://www.ebay.com/itm/4-270-watt-solar-panel-B-grade-made-with-72-solar-cells-/160684535643?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item25698b6f5b
ja
http://www.ebay.com/itm/40-W-Solar-Panel-A-Grade-Multi-Solar-Cells-High-Power-/180715463411?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a137b22f3

Ega see infotulvas orienteerumine kerge ole, kuid head surfamist!
Tervitustega
Egau

Viimane muutmine: lisas Egau.

Re:päikesepatarei 22.11.2011 23:56 #52

Mina ostsin kohe auto järgi saksamaal käies sellise:
www.avaloid.de/product_info.php?info=p70...2V-PV-AV-SOL100.html
Siis oli hind 235€ nüüd 189€. Kontroller on mingi Elfast ostetud lihtne.

Suvel päeval andis meie laiuskraadil ca 4 A voolu. Minul on tehtud nii, et laeb pidevalt kuudi akut. Lihtsa kontrolleriga kaotab kuni 30% max võimsusest.
See nimetatud paneel anab max võimsuse 5,81A ja 17,2 V juures. Lihtne kontroller lihtsalt piirab lühistamise teel väljundpinge ~14v peale,Targad kontrollerid hoiavad paneeli väljundit täpselt seal 17,X V juures andes ise välja suuremat voolu kui paneelist saab.
Suvel lõunapool käies igal juhul jõudis paneeliga teleka ja raadiojaama ära toita.
Ma ei tea kas on kinnikatmisel mingit mõtet, võibolla talvel jää ja lume eest.
Samas kui on kõntsakiht peal, siis ikka effektiivsus kukub järsult, ehk puhastama ikka peab.

Praegu näeb välja selline:
Tervitustega,
Arvo
Rimor Sailer 700 TC
Lisatud failid:

Viimane muutmine: lisas Arvo.

Re:päikesepatarei 23.11.2011 00:03 #53

See juba avardab. Need e-bay asjad tunduvad kahtlased, selliselt ostmisega ei teki küll soovi jännata.
Esimesed lingid asjalikud aga valdavalt suured statsionaarsed paneelid. Esimeselt lingilt leidsin ka spetsiaal matkaautode osa: partsonsale.com/campers2.html
Hinnad muidugi samad, mis ma eespool kirjutasin. Minu kogemus on, et päris madala hinnaklassiga asi pole päris hea asi.
Garantiiküsimus on ka oluline. Tavaliselt vaja ei lähe aga kaugelt tellides on juhtumil kahju suur.

Re:päikesepatarei 23.11.2011 00:06 #54

Kinnikatmisjuttu peab veel uurima. Seda kuulsin ühelt müüjalt, võib olla rääkis lihtsalt "tarka" juttu.

Re:päikesepatarei 23.11.2011 00:11 #55

• Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
Paljud tootjad garanteerivad 25 aasta pärast veel 80% esialgsest võimsusest. Teen järelduse, et see eeldab et paneel on kogu aeg töös ja keegi seda vahepeal ei kata!
Tervitustega
Egau

Re:päikesepatarei 23.11.2011 08:46 #56

See loogika tundub tugev ja pigem õigem.

Re:päikesepatarei 17.02.2012 00:05 #57

Kas on tekkinud lähivälismaal või kodumaal usaldus väärseid ja sootsaid paneeli müüjaid?

Re:päikesepatarei 17.02.2012 01:02 #58

Mul ikka ka soov paneelid peale pann ; aga millised , kelle toode . milline skeem jne. Ei saa vist ( või pole otstarbekas ) kodukatuse paneele kasutada , peaks ikke spetsiaalsed matkamasinatele mõeldud olema REIMO kül pakub midagi kuid , ma ei sa Saksast midagi aru - ei skeeme ega midagi täpsemalt - KEELEOSKAMATU.

Re:päikesepatarei 01.03.2012 13:07 #59

• MeelisV
  • MeelisV avatar
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • ventilatsioon - kliimaseadmed - soojuspumbad
  • Sind on tänatud: 28
sain aru et muud ei ole vaja kui paneel ja aku ?
aga sel juhul peavad nad olema valitud sobivad ?
mis on reeglid aku ja paneeli valikul/sobitamisel?
paneel ei tohi olla aku jaoks liiga võimas ?
millised on ohud selle süsteemiga?
siiski miks siis need regulaatorid?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Re:päikesepatarei 01.03.2012 16:55 #60

Vaja on ikka paneel ja regulaator. Aku(d) on nagunii olemas.
Tervitustega,
Arvo
Rimor Sailer 700 TC

Moderaatorid: Ivar Kalev
Lehe loomiseks kulus: 0.140 sekundit