Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA: Haagiselamu kolimiseks ja elamiseks Kreekas

Haagiselamu kolimiseks ja elamiseks Kreekas 27.06.2018 12:28 #1

Tervitus kõigile
Olen siin uus ja varem ei ole omanud ühtki haagist ega matkaautot vms. Kuid plaan küpses seoses sellega, et me kolime oktoobri lõpus (päriseks) Kreekasse, Samose saarele. Kokku annab minna ca 3000 km Thessalonikisse ning sealt suure praamlaevaga saarele.
Meie mõte tulenes sellest, et kuna läheme päriseks (oleme ka varem elanud Samosel 1,5 a), siis asju ja isegi koduloomi jätkub, mida kolida. Algul kaalusin mingi treileri ostmist, kuid kaanega maksavad needki ligi 1500 eurot. Haagiselamu peale oleme mõelnud kulutada max 4500 eurot. Kuna tegu on ikkagi lõunamaaga, kus me seda kasutame, mõningad küttelahendused ehk ei ole olulised.
Kohapeal tahaks kasutada haagissuvilat pikemateks väljasõitudeks saare teistesse kohtadesse, teistele saartele, samuti oma krundil külaliste majutamiseks. Ka on üks mõte pakkuda haagist airBnB kaudu romantiliseks ööbimiseks, koos ja ilma autota - siis kokkuvõttes oleks sest nn ühekordsest vajadusest "kolimisauto" järele ka mingit rahalist kasu.
Magamiskohti võiks olla neli. Kahene normaalne voodi ja kaks ühest, näiteks oleks väga viis. Väga suurt haagist ei sooviks just pika teekonna tõttu läbi Euroopa. Ka dušši ei pea oluliseks. Samas, külmkapp ja gaasipliit võiks olla aus. Markiis peaks ka olema piisav. Küsin praktilist nõu just lähtuvalt neist asjaoludest, mida kirjeldasin.
A) Võrdväärseid pakkumisi Eestis ja Soomes paistab päris palju. Kammida ja vaadata neid kõiki ei jõua, tuleb ilmselt usaldada sisetunnet. Kuid mis on peamine, milles peaks veenduma eelnevalt - kere seisukord, katus, põhi? Või elektri, gaasi ja muud süsteemid, millest ma ei jaga mitte midagi?
B) Kui on laual 3500-4500 eurot Hobby, Knaus, Gruau, Solifer, LMC, Adria, Kabe, siis millised on nende eelised, miinused. Kas mõnel on mingi spetsiifiline eelis?
C) Sõidul läbi Euroopa "arengumaade" (olen selle sõiduautoga 2x läbi teinud), kas on asju, mida haagiselamuga peaks jälgima, teadma? Kas kellelgi on parklas haagisesse sisse murtud? Küsin seda sellepärast, et vastava juhuse korral laseks meil kassid jalga...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Maksimov.

Haagiselamu kolimiseks ja elamiseks Kreekas 30.06.2018 14:57 #2

tänan...:))

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Haagiselamu kolimiseks ja elamiseks Kreekas 01.07.2018 01:21 #3

Haagissuvilatega peaks olema nii, et sinna transpordiks midagi nagu eriti panna ei tohi. Sain postitusest aru, et plaan on mingi kuhi asju peale laadida.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Haagiselamu kolimiseks ja elamiseks Kreekas 01.07.2018 01:45 #4

Et kohe nagu eriti midagi panna ei tohiks? Oli küll mõte jah, et paneks sinna kassid, riided, natuke raamatuid jms. Raskemaid asju saaks autosse (maastur) toppida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Maksimov.

Haagiselamu kolimiseks ja elamiseks Kreekas 01.07.2018 03:13 #5

Ei noh riided riidekappi panna ja rohkemgi veel (voodi peale jne) ning asju kappidesse on täitsa loomulik. Peaasi, et haagis õigesse tasakaalu jääks ja usun, et iga haagisetootja annab oma mudelile ka tühi- ja täismassi andmed - neid peaks ikka järgima.
Ja ega need kassidki haagises miskiks koormaks pole. Ise asi, kuidas kassidele sõit meeldib.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Ivar Kalev.

Haagiselamu kolimiseks ja elamiseks Kreekas 01.07.2018 12:45 #6

Meie portaalides tuuakse ära ka kandevõime. Näiteks Soome omades mitte; ma saan aru et tühi- ja täismassi vahe ongi sii sel juhul kandevõime või?
Nende 90ndate alguse kärude puhul on kandevõime üsna kõikuv: mingit C-Sprite Majoritel ehk 160 kg ja mõnel Bürstneril või LMC-l äkki 300+. Kuna tegu on siiski väikest viisi kolimisega, amloodaks vähemalt 250-280 kg kannet.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lehekülg:
  • 1
Moderaatorid: Ivar Kalev
Lehe loomiseks kulus: 0.045 sekundit