Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles

TEEMA: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 13.08.2015 09:08 #41

Natuke ohutumast haagiselamuga sõitmisest pakkimisest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 04.07.2017 21:08 #42

• MaarjaY
  • MaarjaY avatar
  • Pole saidil
  • Fresh Boarder
  • Fresh Boarder
  • minu suvila on seal, kus ma parasjagu tahan
  • Sind on tänatud: 0
Tere
Meil veduriks Kia C'eed SW 100kw diisel. Kenasti veab igast urkast läbi. Haagis on '99a beyerland 770/1300. küttekulu on 8-9 vahel ja kiirus 80-100.

Kia'l lubatud piduriga haagis 1500

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 08.10.2017 21:01 #43

Ülevaatuse onud, juhtisid mu tähelepanu asjaolule, et mu "matkaaja" haakeseadme vertikaalne koormus on 100kg, aga mu opelil 75kg. Kas ja kui palju seda vertikaalset koormust tee peal kontrollitakse?

Seega otsin uut vedurit.
Üks isend tundus ahvatlev, konksu juures oleval sildil oli koormus "S" 100 kg märgitud, aga kui "maanteameti" kodulehel sõiduki taustakontrolli tegin, siis oli seal märgitud 85 kg. ??? Mida uskuda, mida jälgida ?

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 09.10.2017 12:36 #44

abi kirjutas: Ülevaatuse onud, juhtisid mu tähelepanu asjaolule, et mu "matkaaja" haakeseadme vertikaalne koormus on 100kg, aga mu opelil 75kg...

Seda koormust saab ju reaalselt muuta. Iga kord käru koormates kontrollin selle käega üle.

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 09.10.2017 18:22 #45

See number on jah näitamaks palju võib haakeseadet koormata, kuid ei pea autol-haagisel klappima.

CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 09.10.2017 22:37 #46

Panin siis "Vannitoa kaalu" haake otsa alla ja see näitas peaaegu 75kg. Hoolimata sellest, et mul on ees kastis kaks täis gaasipallooni.
Huvitav, miks siis "ülevaatuse onu" selle niimoodi ära mainis. Loodetavasti ei tule politseiga sama asja pärast probleeme.

Muude kaaludega peaks nagu olema, sest haagise täismass on 1100 kg ja auto suudab vedada 1250kg haagist piduritega. Vähemalt nii on passides kirjas.
Või peab siin ka tegelikku massi jälgima ?

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 10.10.2017 06:51 #47

Kui ülevaatuse onul on parasjagu paha tuju, võib ta sind nöökida iga pähetuleva asjaga. Samuti maanteepolitsei. Viimase puhul võib lisafaktoriks olla veel asjaolu, et parasjagu pole silmapiiril ühtegi metsaveokit või raskeveo treilerit mida mõõta, kaaluda ja susisevat õhuvoolikut otsida.:evil:
Aga kui tõsiselt rääkida, siis teoreetiliselt pead ikkagi jälgima seda, et Sinu haagise registrimass tegelikule kaalule alla ei jää. Haagiselamu puhul on see ehk lihtsam kui autoelamul...:blink:
Järelhaagistega sõiduautode kaalumise tundub hetkel üsna aktuaalne olema - ringi sõites jääb seda tegevust üsna tihti silma...

Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 10.10.2017 19:53 #48

• Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Sind on tänatud: 10
Haagise koormus konksule peaks olema normis, kui külge haagitud haagis koormab autot nii, et auto tagavedrud vajuvad poole peale. Hüppa haagise diislile ja kõiguta - näed vedrustuse koormust.

Tervitustega
Egau

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 10.10.2017 22:28 #49

• nootsii
  • nootsii avatar
  • Eemal
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder
  • Sind on tänatud: 11
Kaubanduses on vastavad seadmed täiesti olemas millega konksule rakenduvat kaalu mõõta. Saksakeelne google otsing

Viimane muutmine: lisas nootsii.

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 12.10.2017 11:00 #50

• kaminahi
  • kaminahi avatar
  • Eemal
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Sind on tänatud: 74
Kui konksu tõsta ei jaksa on palju. Eranditele sama harjutus ühe käega.:silly:

Me kõik oleme alustanud nullist.
Viimane muutmine: lisas kaminahi.

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 17.02.2019 19:04 #51

• Ronny
  • Ronny avatar
  • Eemal
  • Junior Boarder
  • Junior Boarder
  • Sind on tänatud: 7
Omadest kogemustest. Passat 1.9td 81kw, tühikaal 1435. 850kg suvila vedamiseks jõudu piisavalt, kaalu vähe. Siledal teel sai ilusasti 90 gpsi järgi sõita, aga künklikul asfaltil 80, üle selle hakkas autot liiga palju kaasa loksutama.
Linnamaastur 2.0diisel 110kw,1950 tühikaaluga. 1050 tühikaaluga haagist veab igas asendis hästi. Kaalu on piisavalt, et kaasa ei loksuta ja jõudu ka muidugi. Aga kevadel tuleb minna B96 tegema, kuna kaalud on lõhki.

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 17.02.2019 20:25 #52

• Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Sind on tänatud: 10

Ronny kirjutas: Omadest kogemustest. Passat 1.9td 81kw, tühikaal 1435. 850kg suvila vedamiseks jõudu piisavalt, kaalu vähe. Siledal teel sai ilusasti 90 gpsi järgi sõita, aga künklikul asfaltil 80, üle selle hakkas autot liiga palju kaasa loksutama.
Linnamaastur 2.0diisel 110kw,1950 tühikaaluga. 1050 tühikaaluga haagist veab igas asendis hästi. Kaalu on piisavalt, et kaasa ei loksuta ja jõudu ka muidugi. Aga kevadel tuleb minna B96 tegema, kuna kaalud on lõhki.

Siit tulevadki välja kaaluprobleemid konksule. Kui kaal liiga liiga väike, hakkabki loksutama.

Tervitustega
Egau

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 17.02.2019 20:48 #53

Ronny mine tee parem BE kat. Ma ise ka kaalusin algul seda 96 te , kuis sellega ei saa lätis ja leedus sõita. BE ga ei ole mingit probleemi edaspidi ka 200 kg raskemat haagist vedades.

klubiliige nr.789
solifer 510L

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 18.02.2019 00:14 #54

• Rax75
  • Rax75 avatar
  • Eemal
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder
  • Sind on tänatud: 18
96 kehtib igal pool
Teistele meeldivaid postitusi:: Priit Peljo

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 18.02.2019 00:24 #55

Käbi kirjutas: Ronny mine tee parem BE kat. Ma ise ka kaalusin algul seda 96 te , kuis sellega ei saa lätis ja leedus sõita. BE ga ei ole mingit probleemi edaspidi ka 200 kg raskemat haagist vedades.

???
See on nüüd küll uudis!
Liikluseadusetega ise natuke kursis olles, siis Käbi, palun täpsusta oma väiteid.

Kurb... kui "kõlakaid", kellelegi tõe pähe määritakse.

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Võib-olla olen naiivne, ent arvan, et meie eesti keel ei kao kuskile.

"Meil on ilus emakeel, mida me, kes kui hästi, kasutame kirjutades ja kõneldes. See keel, mida mõnef arvutis kasutavad, olgu pealegi natuke teistmoodi."

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 18.02.2019 05:50 #56

• Ronny
  • Ronny avatar
  • Eemal
  • Junior Boarder
  • Junior Boarder
  • Sind on tänatud: 7

Egau kirjutas: Siit tulevadki välja kaaluprobleemid konksule. Kui kaal liiga liiga väike, hakkabki loksutama.

Kaalujaotus oli väga hea, kergelt surus konksule, käega jõudis ilusasti tõsta. Lihtsalt see 1,4k auto kipub kergeks jääma.
Hiljem sama tee peal oli haagis Frontera taga, sõida või sajaga, no problemo.

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 18.02.2019 07:03 #57

• Kalka
  • Kalka avatar
  • Pole saidil
  • Expert Boarder
  • Expert Boarder
  • Rohkem puhkust
  • Sind on tänatud: 23
Tänase päeva seisuga vaadataks autorongi ehk auto ja haagise tegelikku massi. Aga muidugi tuleb jälgida mis on kirjas auto ja haagisse passis. Kui kokku liita ja üle 4250 kilo ei lähe siis piisab sellest, kui lähete maanteametisse registreerite sõidueksamile ja teete eksami ära. Saate uued juhiload kuhu on tehtud vastav märge ja need kehtivad igal pool.

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 18.02.2019 08:04 #58

Ma nüüd ei oska kommenteerid selle tiislist tõstja biitsepsi jämedust, kuid ca tonnine haagis võiks olla koormatud selliselt, et tiislile mõjuv raskusjõud on ca 50-80 kg vahemikus. Ehk siis maakeeli oli sul haagisel kaalujaotus vale. Fronteraga oli seda haagist lihtne vedada, sest frontera on raskem.

BE eksam erineb B96 omast vististi ainult sellepoolest, et teed ka teooriaeksami. Ma ka ei näinud hiljuti mõtet neid poolkõvasi B96 lube teha. BE ja pole vajadust enam kombineerida miskit. B96 kehtib ainult Euroopa Liidu territooriumil. Eks oleneb kui pikki ringe on plaanis sõita, kuid näiteks Norras või Sveitsis on need kehtetud.

CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee
Viimane muutmine: lisas ifffff.

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 18.02.2019 08:46 #59

96 - riigilõiv sõidueksami eest ja sõidueksam
BE - autokool koos kõigi tasudega, mis sellega kaasnevad.... õppesõidutunde võib koguneda...

Ise tegin BE :)

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Võib-olla olen naiivne, ent arvan, et meie eesti keel ei kao kuskile.

"Meil on ilus emakeel, mida me, kes kui hästi, kasutame kirjutades ja kõneldes. See keel, mida mõnef arvutis kasutavad, olgu pealegi natuke teistmoodi."

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid? 18.02.2019 09:56 #60

• Rein
  • Rein avatar
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Ahoi kopraonud!!!
  • Sind on tänatud: 3
Selle munakujulise Jeep Grand Cherokeega on väga kehva vedada. Konks tagasillast vist suht kaugel ja pehme vedrustus.... Kia Sorento, no see maastur ikka oli meil enne Jeepi ja panid nagu raudteel, ei mingit kõikumist....

Moderaatorid: Ivar Kalev
Lehe loomiseks kulus: 0.077 sekundit