Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2

TEEMA: Talvel väljas hoidmine

Talvel väljas hoidmine 05.11.2018 20:13 #21

Niiskus välja ja toad puhtaks ning ongi talvitumiseks valmis!
Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Võib-olla olen naiivne, ent arvan, et meie eesti keel ei kao kuskile.

"Meil on ilus emakeel, mida me, kes kui hästi, kasutame kirjutades ja kõneldes. See keel, mida mõnef arvutis kasutavad, olgu pealegi natuke teistmoodi."
Teistele meeldivaid postitusi:: liikur, Vamm

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Talvel väljas hoidmine 06.11.2018 15:23 #22

Kõikse kindlam kuiv ja hea ventilatsiooniga garaaš. Esimest aastat kasutame ja väga väga rahul. Meie haagised kiidavad B).
Naudi perepuhkust, nagu meie seda naudime!
www.haagisepere.ee

Talvel väljas hoidmine 07.11.2018 00:08 #23

Hoidisn 8 aastat bussi hoovis.Ainult vesi välja ja pump garaazi sooja.
3-4 korda talve jooksul, kui oli sula ilm ja paar kraadi sooja, lükkasin mootori tunniks ajaks käima.
Sulaga lõi sees õhu natuke niiskeks.
Siis puhus salongi ilusti soojaks ja kuivaks. Eraldi niiskuseimajat ei kasutanud.
Midagi kopitama ega haisema ei läinud.
Korra oli buss kasutuses ja miinuskraadidega tekkis ikka korralik jää katusele.
Jää lammutamine oleks peaaegu mõlkis kapotiga lõppenud.

Kui mingit kütet sees hoida, siis pigem nii paar kraadi plussi. Siis ehk ei tekki jääd ja hoiab õhu kuivana.

Talvel väljas hoidmine 07.11.2018 09:41 #24

Kui on külm siis pole ka niiskust. Niiskus tekkib ikka siis kui on plussis. Kõige hullem ongi vist seal 0 ja +10 vahel kui on niiske ja tekkib kondents. Kui siis läheb külmaks siis see külmub kuhugi sisse ka veel. Kui buss on seest kuiv ja väljas on miinuskraadid ei ole vaja midagi kütta ega niiskust taga ajada. Kui aga läheb jälle soojaks siis tuleb tegeleda sest niiskus koguneb külmale pinnale.
Kui on külm siis väike lumi katusel ei tee midagi aga kui läheb soojaks siis see lumi muutub seal mitu korda raskemaks.

Külmaga saab isegi riideid väljas kuivatada. Ma mäletanet kui olin poisike ja kui mul vanaema külmaga voodipesu väljas kuivatas. Kui see oli jäässe läinud siis oli nii põnev sealt toikaid läbi loopida. Toredad väiksed augud jäid. Hiljem muidugi jäid meenutuseks mu kehale ka triibulised jutid et ma teaks kui vahva on vaadata pesu kuivamist :woohoo:
Teistele meeldivaid postitusi:: Priit Peljo

Talvel väljas hoidmine 07.11.2018 21:06 #25

• tiit
  • tiit avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Sind on tänatud: 14

Vilkuj kirjutas: Kui on külm siis pole ka niiskust. Niiskus tekkib ikka siis kui on plussis. Kõige hullem ongi vist seal 0 ja +10 vahel kui on niiske ja tekkib kondents. Kui siis läheb külmaks siis see külmub kuhugi sisse ka veel. Kui buss on seest kuiv ja väljas on miinuskraadid ei ole vaja midagi kütta ega niiskust taga ajada. Kui aga läheb jälle soojaks siis tuleb tegeleda sest niiskus koguneb külmale pinnale.
Kui on külm siis väike lumi katusel ei tee midagi aga kui läheb soojaks siis see lumi muutub seal mitu korda raskemaks.

Külmaga saab isegi riideid väljas kuivatada. Ma mäletanet kui olin poisike ja kui mul vanaema külmaga voodipesu väljas kuivatas. Kui see oli jäässe läinud siis oli nii põnev sealt toikaid läbi loopida. Toredad väiksed augud jäid. Hiljem muidugi jäid meenutuseks mu kehale ka triibulised jutid et ma teaks kui vahva on vaadata pesu kuivamist :woohoo:

Praegu kui õues +kraadid siis lasin soojaks, sisse +18C ja niiskus kõikjalt välja. Kui temp tõuseb saab ka niiskust kätte. Talveks jätan külmana seisma, kuu või kahe tagant mootor käima ja kõik. Õhukuivati panin mootoratta garaazi, seal oli üle 70% ja õhk +10C

Viimane muutmine: lisas tiit.

Talvel väljas hoidmine 19.11.2018 21:11 #26

• tiit
  • tiit avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Sind on tänatud: 14
Kui elektroonika välja võtta siis töötab kompressor niiskuse eraldi ka alla +5C. Kui õues oli vihm ja üliniiske siis sees oli 30%, alla selle +2-4C ei läinud enam.

Talvel väljas hoidmine 09.12.2018 11:34 #27

Kui väljas siis mina olen oma karavanile koormakatte peale tõmmanud ja katte ning karavani vahele tekitanud õhuvahe. Hoidis lome eemal ja katuse puhta. Mųüsin karavani maha ja ostja imestas, et kuidas katus nii puhas on. Ning lume eemaldamine oli ka lihtne, liigutasin natuke katet ning lomi kukkus ise maha. Nüüd autoga tegin sama triki. Ja eks paistab kas toimetab, niipaliu on kindlasti, et lume ja talve sodi ei paaku katusesse kinni ning sulades pole karta mingit vaikset sisse imbumist kui see peaks võimalik olema.

• Lehekülg:
  • 1
  • 2
Moderaatorid: Ivar Kalev
Lehe loomiseks kulus: 0.051 sekundit