Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles

TEEMA: Varustus Chevi Express tripibussi

Varustus Chevi Express tripibussi 13.07.2018 19:06 #21

Räägitakse, et painduva/liimitavate päikesepaneelidega pidi jahutusega probleem olema ja soovitavad panna sellistega

Kellegil siit foorumist lõpetasid lepingu päris ruttu. Mul endal pandud sellistega 3x100w ja toimivad päris hästi.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas meego.

Varustus Chevi Express tripibussi 13.07.2018 19:41 #22

• nootsii
  • nootsii avatar
  • Eemal
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder
  • Sind on tänatud: 17
Teibi jätaks ikka mingi vaiba kinnitamiseks. Kuna ise pole paigaldanud siis pole täpselt uurinud aga youtubis piisavalt ehitamise videosid. "Travel with jaz" otsingusse tuleb ja see tüüp tegi nullist ja näitab nii vahendeid kui tööriistu.

Varustus Chevi Express tripibussi 14.07.2018 10:33 #23

Meego, kuidas nad siis katuse külge kinnituvad, kus neid müüakse?

Varustus Chevi Express tripibussi 14.07.2018 17:06 #24

BlameTheWind kirjutas: Meego, kuidas nad siis katuse külge kinnituvad, kus neid müüakse?

Müüakse Matkasuvilas, ca 37€ komplekt. Pannakse liimiga/mastiksiga.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678
Teistele meeldivaid postitusi:: Ivar Kalev

Varustus Chevi Express tripibussi 15.07.2018 17:36 #25

Vaatan et matkaautode kliimaseadmed üsna kallid. Kui ma nüüd valesti aru ei saanud, siis mu päiksese patarei toodab 100w tunnis, palju ehituspoes müüdavad mõnesaja eurised konditsioneerid umbes võiksid tunnis voolu tarbida(koos inverteriga)? Mingied muid häid mõtteid sel teemal? Koos kabiiniga u. 9m3(kuigi kabiini saaks ju ka kardinaga eraldada) Kumba seal lõuna pool trippimiseks tegelt vaja on, hästi lahendatud ventilatsiooni või konditsioneeri?

Viimane muutmine: lisas BlameTheWind.

Varustus Chevi Express tripibussi 16.07.2018 23:42 #26

Tekitaks lae alla väljatõmbe, sinna ju kerkib see soe õhk. Seene leiaks ok hinnaga aga seen koos mootoriga oleks juba 150. Kust seent koos mootoriga mõisttliku hinnaga saaks, või meisterdaks ise, mida võiks kasutada? Arvuti ventikad vist ka osad 12V, kas arvuti oma saaks otse auto vooluvõrku ühendada? Kas ühest võiks piisata või 2 vaja? Auto salongiventika(kuudis on eraldi) üle võiks kontrolli võtta, kui see koos süütega sisse lülitada, siis ilmselt hunnik muid tarbijaid lülitub ka järgi.

Varustus Chevi Express tripibussi 17.07.2018 10:03 #27

• nootsii
  • nootsii avatar
  • Eemal
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder
Auto aku pealt läks mina ainult "maja akut" sõidu ajal. Saad alati liikvele ikka pärast. Mina ilma konditsioneerita ei lähe enam. Näitas eile 24 kraadi ametlikult ja sõidu ajal auto ka nii aga päike kütab nii et tuulevaikuses ei ole midagi hingata. 40 kraadi näitas auto parklas nt. Austrias järve ääres siis. Eks oleneb kohast. Aga konditsioneeri päikse pealt ei tooda. Aga saab lasta toa jahedaks enne magama minekut kasvõi autot natuke töötada lastes

Varustus Chevi Express tripibussi 20.07.2018 11:35 #28

Arvuti ventikas on üldjuhul 12V.
Ma omale panin katuseluugi sääsevõrgu peale ja laelambi pistikusse.
Sai suunda muutes valida, kas puhub sisse või välja.
Age eks ta ikka nadi on, kui aus olla. :)
matkaauto.com/forum/tootetutvustus/4228-...ajalikku-kaupa#17135
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800

Varustus Chevi Express tripibussi 20.07.2018 11:51 #29

Sain juba paigaldatud. Saagisin 28x28 luugile kettsaega katusesse augu :) ja luugi sisse nagu raamiga 2x1,9w 120 diameetriga ventikad. Hetkel ühendatud sigareti süütajasse, reostaat vahel. Täna öösel katsetasin, täitsa hästi viib sooja välja ja toob jahedat sisse. Perimeetris olevad aknad käivad tuulutusasendisse ja saan valida, kust suunalt õhuvoog liigub. Sel katusel on vaheruum kõrgusega pea 10cm, mis ilmselt ühenduses ka muu kere osaga, vaheruum on nüüd samuti ühenduses luugiga, st keres olev soojus pääseb samuti luugi kaudu tuulduma. Ilmselt panen veel siseruumi ventikad, mida saab näiteks otse magamiskohale suunata, siis tunne tsipa jahedam. Kuigi seda saaks ka auto oma ventsüsteemiga teha aga pean siis seda mingil autoelektrikul laskma teha(et vent ei oleks süütest sõltuv).

Varustus Chevi Express tripibussi 20.07.2018 12:25 #30

kaiz kirjutas: Age eks ta ikka nadi on, kui aus olla. :)

Eks sõltub sellest, millise ventika paned. Ma asendasin pärast selle 600rpm ventika 1200rpm vastu ning sain rohkem tuult. Samas tuleb arvestada, et suuremad pöörded tekitavad ka veidi suuremat müra.

Varustus Chevi Express tripibussi 25.07.2018 11:12 #31

Kahega olen pöördeid mitte max peal hoidnud, aga parim võiks olla suure tiivikuga mootor, kaalun, vb peaks soetama.

Varustus Chevi Express tripibussi 25.07.2018 11:29 #32

• nootsii
  • nootsii avatar
  • Eemal
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder
Mis selle expressis sisemine kõrgus on? Kannatab mõnes mudelis ka püsti seista?

Viimane muutmine: lisas nootsii.

Varustus Chevi Express tripibussi 25.07.2018 11:33 #33

Täpselt ei tea hetkel öelda aga olen 180 ja ma päris püsti ei saa olla, lagi ilmselt u. 175. Neid kõrgendatud versioone on aga erinevaid, võibolla mingis saaks. Vahelae ja katuse vahel on tühimik u. 10cm kõrgusega, kus on vineerplaatide kinnitused jms, kui tahaks ümber ehitada siis ilmselt mahuks püsti ära. Põranda pinda palju ei ole, pigem istud, lamad, oled väljas vms, ma seda nii oluliseks ei pea.
Teistele meeldivaid postitusi:: nootsii

Viimane muutmine: lisas BlameTheWind.

Varustus Chevi Express tripibussi 27.07.2018 23:01 #34

Sai täna pandud bussi 160x200x18cm madrats, tantsupõrandat väga üle ei jää, 80x160. Köögimööbli jätan ära, süüa ikkagi võimalusel mõtekam väljas teha.

Varustus Chevi Express tripibussi 29.07.2018 23:50 #35

Eestis ilmselt väga ei ole, mis hinnaga kasutatud konditsioneere võiks olla kuskil lähiriikides saadaval?

Varustus Chevi Express tripibussi 01.08.2018 08:23 #36

Kas kuskilt leiaks ülemineku gaasipallooni ja LPG jaoks, kuhu saaks hiljem panna erinevate tanklate otsikuid?

Varustus Chevi Express tripibussi 01.08.2018 15:59 #37

www.campingwagner.de/product_info.php/in...r-Brenngastanks.html

see vist peaks olema?
või käib sinna veel midagi vahele, pole ise kasutanud.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 774

Viimane muutmine: lisas toto.

Varustus Chevi Express tripibussi 01.08.2018 21:01 #38

See peaks mõlemast otsast emane olema, üks ots eesti gaasiballoonile, teine nagu gaasiseadmega autodel on vindiga otsik, sinna peaks veel siis saama keerata täiendava vahelüli sõltuvalt riigist, kus tangin. Aga no vb siukseid polegi, voolik vahele panna peaks saama tekitada.

Varustus Chevi Express tripibussi 01.08.2018 21:14 #39

• nootsii
  • nootsii avatar
  • Eemal
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder
Kaks erinevat süsteemi peaks olema. Üks see mille jaoks rendid/vahetad "pudelit" ja teine see kus auto küljes balloon paigas. Neid nn pudeleid et tohiks ise täita aga eks ikka tehakse. Ballooni kus mõlemad väljaviigud küljes, nii mootori kui nt. külmkapi jaoks olen ainult pildilt näinud.

Viimane muutmine: lisas nootsii.

Varustus Chevi Express tripibussi 01.08.2018 21:27 #40

Siin
neid igasuguseid.

Moderaatorid: Ivar Kalev
Lehe loomiseks kulus: 0.087 sekundit