Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2

TEEMA: Tasulised teed ja teekond

Tasulised teed ja teekond 25.03.2019 17:29 #21

Mis võtteid võiks kasutada ökotamise eesmärgil? Näiteks langustel natuke kiirust lisada ja tõusudel vähendada?(vahemikuga 5km/h näiteks)
Rehvid on mul 3,1 bar(kõik), võiks rohkem panna?
Auto kütuse võtmist on raske hinnata, armatuurlaual näitajaid mul pole, diagnostiseadmega saan vaadata hetkeseisu aga keskmist ei näita. Kuigi kahtlane, mis see üldse näitab, gaasiseade peale pandud.
Sihin üldjuhul kiirust 95kmh.

Chevi express 5.3. Rehvid 235/75R16

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Tasulised teed ja teekond 25.03.2019 18:07 #22

Tasub sõita aeglasemalt ja sujuvalt. Või siis osta ökonoomsem auto. Mis see keskmine seni on olnud tankimisest tankimiseni mõõtes?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Tel. 5011183 - kui vajad abi, helista

Tasulised teed ja teekond 25.03.2019 18:23 #23

Ukrainasse sõites tuli keskmiseks 7,5€/100km. Siis teedest sõltuvalt sai tihti alla 90 sõidetud. Praeguse tripi arvutus pooleli, olen kohe Tsehhi jõudmas.

Tasulised teed ja teekond 25.03.2019 18:51 #24

BlameTheWind kirjutas: Ukrainasse sõites tuli keskmiseks 7,5€/100km. Siis teedest sõltuvalt sai tihti alla 90 sõidetud. Praeguse tripi arvutus pooleli, olen kohe Tsehhi jõudmas.

Saabusin äsja matkabussiga Marokost, keskmine kulu tuli 18,35 € / 100 km kohta.
Kui see 7,5€/100km vastab tõele, siis minu arust ei ole vaja selle teemaga väga pead vaevata - kütusekulu osas kokkuhoiu kohta otsida on eelneva valguses suhteliselt mõttetu tegevus.

Kokkuvõttes - kadunud Ago, Tehumardi kämpingu pealik, ütles juba 2011. a septembrikuus meie matkaautode kokkutulekul Saaremaal: "Kui sul raha ei ole pole mõtet kodust välja tullagi".
Ma arvan jätka samas vaimus ja katsu oma reis meeleolukalt lõpuni viia.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Tel. 5011183 - kui vajad abi, helista
Teistele meeldivaid postitusi:: Vamm

Tasulised teed ja teekond 25.03.2019 20:28 #25

BlameTheWind kirjutas: Selle vinjeti ostmise vältimiseks panen siis lihtsalt, et väldi tasulisi teid jah?
Miskeid muid soovitusi äkki teele kaasa, näiteks kütsi(LPG) ostmine, kust osta, milliseid maid vältida?
Homme kiman minema juba :)

LPG tanklate leidmiseks kasutan ise sellist Appi nagu myLPG.eu
Teistele meeldivaid postitusi:: BlameTheWind

Tasulised teed ja teekond 26.03.2019 01:06 #26

To Ivar: ma arvan et see hea tulemus oli ennekõike madalast, all 90 kiirusest tingitud, ei usu et seekord sinna kanti õnnestub saada.

Ega viimast senti ei plaanigi saagida, lihtsalt vahel leidub mõistlikke nõkse ja ma pole miski elukogend maanteesõitja.

Siiski pani mõtlema see tõusude ja languste teema. Et kiirust languse u5% l lisada ja tõusul järgi anda. Mu loogika ütleb et nii saaks kütust säästa aga võin ka eksida, ei leidnud asjalikku infoallikat ka sel teemal.

Tasulised teed ja teekond 26.03.2019 06:13 #27

• Illar
  • Illar avatar
  • Eemal
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Sind on tänatud: 160
Ammusel kooliajal tavatses minu lugupeetud autosõidu õpetaja öelda: "Iga pidurdus tähendab mõttetult raisatud kütust."
Ehk siis nagu Ivargi kirjutas - sõida sujuvalt. See on üks olulisemaid ökonoomse sõidu võtmesõnu.
Teine faktor on kiirus, ehk täpsemalt sellest tingitud tuuletakistus. Võta oma keskmine kiirus 85 peale ja liigu veokate tuules nende tempos. Keskmine küttekulu väheneb märgatavalt.;)
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Teistele meeldivaid postitusi:: kaminahi, Vamm

Tasulised teed ja teekond 03.04.2019 08:08 #28

• kaminahi
  • kaminahi avatar
  • Eemal
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Sind on tänatud: 88

Illar kirjutas: Ammusel kooliajal tavatses minu lugupeetud autosõidu õpetaja öelda: "Iga pidurdus tähendab mõttetult raisatud kütust."

Ega see õpetaja ometi Aavo Pikkuus ei olnud :dry: Tema õpetas jalgrattasõidust just sama. Jalgrattaga on see pidurdamisest tekitatud energiakulutus eriti hõlpsasti tuntav. Siit moraal: "Ära pidurda!"
Me kõik oleme alustanud nullist.

Viimane muutmine: lisas kaminahi.
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2
Moderaatorid: Ivar Kalev
Lehe loomiseks kulus: 0.057 sekundit