Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Uued liikmed
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA: Kurihiir ütleb tere!

Kurihiir ütleb tere! 29.11.2017 13:01 #1

Ma siin mingites teemades natuke juba jauranud ka ja teie hüva nõu kasutanud.

Ütleks, et mul on väga hea meel, et ma ei läinud seda ise-ehitamise ja mingit tranporteri või sprinteri teed vaid ostsin siiski valmis masina. Ka minu üks põhiargumente oli see nö. silmajäämine aga keegi kirjutas siin kuskil teemas väga hästi, et inimesi on erinevat tüüpi - enamus ei pane su masinat nagunii tähele ja need kes varastada tahavad märkavad seda igal juhul, olgu sa enda meelest nii undercover kui saad.

Olen teinud igasugu tsiklimatku ja automatku lähemale ja kaugemale ja nüüd mõnda aega tagasi tekkiski tahtmine minna pikemaks nö. elama siis oma karavaniga euroopa teedele koos silmarõõmuga. Mingi väga halb dokumentatsioon ühest tai-reisist on siin -
Midagi taolist tahaks ehk sellest euroopa ringreisist ka teha.

Soetatud 85 aasta Ducatost on video siin -

Enne ostu roomasin ümber põhja ja rataste, tuvastasin et roostet poleks, vaatasin et tehnika töötaks ja mootor oleks korras. Siiamaani tundub et on enamvähem tiptop. Sisustus on muidugi väga väsinud, kapiuksed viltu vajunud ja tööpinnad päris koledad. Nii, et kuni kevadeni saab lihtsamate asjadega rahulikult tegeleda.

Olen üks suur kõrv igasuguste selle masina tüüpvigade osas ja et mida üldse jälgima peaks. Kas Hispaanias võiks talve üle elada karavanis või läheb liiga külmaks? Kuidas euroopa riikides nende karavaniparklate tihedusega on ja kas niisama bensiinijaama parklasse ei tohi lõunapool üldse jätta? Igasugu kummalisi jutte liigub.

Parimat! Ja kui juba reisiks läheb eks siis kirjutab rohkem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas kurihiir.

Kurihiir ütleb tere! 29.11.2017 17:36 #2

Tervitus ja tere tulemast matkaauto sõltlaste sekka.
Eks selle valmis asja ostmisel on omad eelised kuid sa võid enne vana masina ostu ükskõik kui palju all ja peal roomata aga peidetud vead ikka ei näe. Kindlasti lase matkasuvilates kõikide luukide ja akende juures niiskuse mõõtmine teha. Just vahetasin oma 2008. a bussil kõikide luukide ja akende tihendusmastiksid (luugi/aknaraami ja kere vahelise tiheenduse mastiksi), millegipärast tootja oli paigaldanud need kivistuva ainega aga peab jääma pehmeks. Kui sul ikka vesi ja niiskus seinte ja lagede vahele jääb, siis seda kuudi keret enam kaua ei ole. Lisaks võid aeg-ajalt panna nädalaks niiskuse imeja (220 v toitega õhukuivati) tööle, see saab vabalt sul 5-10 l vett kätte, seda võib teha ka siis, kui kere kuskilt ei leki, niiskus on ikka kangastes ja mööblis, maksavad alates mõnest sajast eurost

Fiati tehnika osa (mootor, veermik jms) tasub enne pikemat reisi näiteks Keila Pakiautokeskuses lasta üle vaadata seal soovitatud Fiati geeniused.
Kui asi meeldima hakkab, siis sisustuse osas saad pikemaks ajaks omale hobi, seda saad igatepidi kaasa aidata ja täiendada. Oma bussi, kui ostsime 2008 täiendasin põhjalikult mitme aasta jooksul (põranda el.kütted ja igat sorti tehnilised täiendused) ning tänagi on nimekiri laual, mida enne järgmist reisi plaanis veel natuke täiendada.
Eks pead arvestama, mis liigub see kulub ehk hoia kogu tehnikal "silma peal" ning ürita kõike ikka töökorras hoida ja arvesta, et pead aeg-ajalt ka remondiraha välja käima. Matkabussiga on ainult siis tore reisida, kui kõik toimib.
Hispaanias talved on teinekord soojemad teinekord jahedamad, tulevat talve ette veel vara ennustada. Olla tasub ikka Malagast allpool. Me stardime jaanuari alguses, siis saab näha. Selle aasta jaanuaris kui kohale jõudsime 18.jaanuaril siis ilm oli halb - niiske ja pilves. Paar päeva olime, üle 11 kraadi sooja ei olnud ja läksime edasi lõuna poole ehk Aafrikasse. Eks päikeselise ilmaga on ka Hispaanias õhk soojem, parema ehk soojema talvega päeval ka 20 sooja. Kui kindla peale sooja tahad, siis ikka Maroko, seal samal ajal väga suvine, palavamal päeval kaua korraga väljas olla ei saa.
Kui plaan on kiirelt lõunasse jõuda, siis ööpeatusteks kämpinguid peatumiseks otsida ei ole vaja, asi on hulga lihtsam. Kummalisi hirmujutte võib olla, praktikas peab lihtsalt pisut teadmisi omama ja reis on ainult lõbu.
Kui vaja rohkem infot, siis mu tel.nr on 5011183.
Kas kass ka plaanis kaasa võtta?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimane muutmine: lisas Ivar Kalev.
  • Lehekülg:
  • 1
Moderaatorid: Ivar Kalev
Lehe loomiseks kulus: 0.064 sekundit