Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles

TEEMA: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 31.05.2017 23:03 #41

• Vamm
  • Vamm avatar
  • Pole saidil
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder
  • Rändaja
  • Sind on tänatud: 35
Veelkord,mine ja võta autu arvele Rakveres.Kah sai Soomest toodud ja passis 5 kohta,turvavööd 6-le.Soomes oleneb kindlustus kohtadest.6 kohaline võib olla registris soomes ka 3 kohalisena .Polnud probleemi sain arvele 6 kohalisena kuigi soomes oli 5 kohaline.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 31.05.2017 23:47 #42

Vamm kirjutas: Veelkord,mine ja võta autu arvele Rakveres.Kah sai Soomest toodud ja passis 5 kohta,turvavööd 6-le.Soomes oleneb kindlustus kohtadest.6 kohaline võib olla registris soomes ka 3 kohalisena .Polnud probleemi sain arvele 6 kohalisena kuigi soomes oli 5 kohaline.

Asi ei ole nii lihtsalt vist lahendatav hetkel. Esma reg.akt kehtib 12 kuud ja minu oma veel kehtiv ja menetluses.
Proovin 2018 aastal uuesti nii Rakveres ja.mujal...
Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Võib-olla olen naiivne, ent arvan, et meie eesti keel ei kao kuskile.

"Meil on ilus emakeel, mida me, kes kui hästi, kasutame kirjutades ja kõneldes. See keel, mida mõnef arvutis kasutavad, olgu pealegi natuke teistmoodi."

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 05.06.2017 14:52 #43

Vastas üks teine MNT ametnik, kellele täna kirjutasin.
"...
Antud menetlus on seoses vastuoludega valmistaja poolt omistatud tüübikinnituse andmetes, sõiduki registreerimistunnistuse andmetes ning Trafist saadud vastusest tavapärasest pikem. Hetkel on keeruline anda hinnangut lõpptulemusele, kas sõidukile väljastatakse riiklik tüübikinnitus Teie soovitud ja Soome registreerimistunnistusele märgitud andmetega või mitte.

Esitasime veelkord päringu Soome, kuna nemad on antud sõiduki esmaregistreerija ning Soome registreerimistunnistusel olevad andmed ei lange kokku valmistaja poolt sõiduki andmesildile kantud tüübikinnituses tooduga. Kui Soomes on sõiduk tüübikinnitatud teisiti või ümberehitatud siis peaks sõidukile olema siiski omistatud tüübikinnitus, mida saaks Eesti täielikult või osaliselt tunnustada (olenevalt nõuete kokkulangevusest).
..."
Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

"Meil on ilus emakeel, mida me, kes kui hästi, kasutame kirjutades ja kõneldes. See keel, mida mõnef arvutis kasutavad, olgu pealegi natuke teistmoodi."

Viimane muutmine: lisas Priit Peljo.

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 06.06.2017 16:47 #44

meelis kirjutas: Käisin ka oma uut bussi näitamas. Soome passis 5 kohta, tehasest 6 turvavööd. Öeldi, et aluseks on ainult Soome pass. Soovitati siis tehasest küsida, mitu kohta algselt planeeriti.

Knaus on täitsa tomiv ettevõte. Vastuse sain juba järgmisel päeval. Ongi 5 kohta. Jäi ainult küsimus, et miks 6 turvavööd.
Täna suhtlesin siis selle mehega telefonis ja neid busse saab tõesti arvele võtta ka kuuekohalisena aga siis on tehase poolt kinnitatud täismass 3800 kg. Midagi sellist ma aimasin. Enamus neid busse läks tehasest välja 5 kohalisena just tänu edasimüüjate soovile, et sobiks B-kati load.
Seega jääb mul võimalus teha C-kati luba ja uuesti selle mehega suhelda. Jäi mulje, et vajadusel saan massi suurendada. See oleks parim lahendus, sest paari aasta pärast jälle busivahetusaagat teha ei viitsi.

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 12.06.2017 14:53 #45

:)

Elu täis üllatusi :)

23.03 sai siis auto ostetud ja 20.04 sai oma nimele Soomes võetud.
Selle ajavahemiku eest sain tagantjärele... makseteate :)

Täna kirjutasin seletuse nii Valtiokonttorin kui ka Vakuutuskeskuksen... võib-olla saab 55,43€ hakkama ja 110,86€ juurde maksma ei pea.

Lootus sureb viimasena :)

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Lisatud failid:

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 12.06.2017 16:35 #46

Nati üle aasta tagasi tõin saksast ühe diiselauto. Seal tegin transiitnumbrid ja maksin kõik, mis küsiti. Mõne aja pärast potsatas mu postkasti maksuteda, et ma olevat sakslaste õhku rikkunud diiselväljaheidetega ja pean maksma neile haisutasu 19 euri. Ega ma hästi aru saanud, mis värk ja läksin maksuametist küsima. Nemad ütlesid, et maksa ära ja kui tahad õiendada, siis peale seda katsu protestida.
Ma ei viitsinud jamama hakata. Protestimine oleks võtnud kindlasti rohkem kulutusi, kui makse ja kas midagi olekski tolku olnud. Imelik see nati tundus, sest ma hingasin ja peerutasin seal ainult ühe päeva. A saksa värk, ju peab siis selline olema. Peale selliseid kogemusi ei julge väljasmaal enam hingata ega peerutada.

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 12.06.2017 18:15 #47

mina olen ka saanud t5 2013 aasta autoga saksas hoiatus trahvi kuna puudus roheline saaste kleps.

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 12.06.2017 21:38 #48

Uut Tallinn-Tartumaanteed tahate...kuskilt peab ju see raha tulema :evil:

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 15.06.2017 19:07 #49

Priit Peljo kirjutas: Saaga jätkub :)

Sain MNTst kirja, et nemad tootjalt kirja said... selles kirjas kirjas...
sellised numbrid :)

realselt mul liikuril sellised andmed :)

Soomes on auto võetud registrisse 18/04/2018 nende andmetega mis passis ja pirkal.
FIATi pirkal on elamu versiooniks 230BLMAA OD aga elamu pirkal 230 ABMAA.

Kuna Fiati pirka on uuem, siis ei tohiks varasem elamu pirka mõjutada uuema pirka andmeid?

Aga täna sain sellelt ametnikult otsuse, et vastavalt sellele dokumendile tegi ta otsuse - täismass minu sõidukile 2800kg, piduritega haagis 950kg jne. :)
Huvitav, kas pean sõidukil ka mootori ära vahetama :) Dokumendis ju 1.9 60kw, minu sõidukil aga 2.8 90kw :)

Saatsin ametnikule uuesti küsimuse antud dokumendi kohta.
Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Lisatud failid:

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 15.06.2017 19:31 #50

Priit Peljo kirjutas: :)

Elu täis üllatusi :)

23.03 sai siis auto ostetud ja 20.04 sai oma nimele Soomes võetud.
Selle ajavahemiku eest sain tagantjärele... makseteate :)

Täna kirjutasin seletuse nii Valtiokonttorin kui ka Vakuutuskeskuksen... võib-olla saab 55,43€ hakkama ja 110,86€ juurde maksma ei pea.

Lootus sureb viimasena :)

Sellele sain ka vastuse ja olen nõus... Kuna algselt ju ei plaaninud sõidukit Soome registrisse võtta, siis ei uurinud ka sealseid seadusi.

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Lisatud failid:

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 19.06.2017 23:11 #51

Uudiseid ei ole aga...

NB! Tänan kõiki, kes on aidanud! Erilised ja suured tänud Toivole, kes on kulutanud palju aega ja energiat, et ma saaksin matkaautoga sõita... Toivo kk, Suured Suured Tänud Sulle!
Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 20.06.2017 02:12 #52

TÕSINE JAMA SUL KAELAS ( ikka tunneme muret ja vaatame kuidas läheb ) AMETNIK EI VÕTA VASTUTUST KINDEL MIS KINDEL

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 21.06.2017 12:51 #53

Minul tegi ka esmase ülevaatuse sama mees - Pomerants. Mul mingeid probleeme ei tekkinud. 2 nädalaga sain tüübikinnituse kätte ja tänasest on bussil Eesti numbrimärk olemas.

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 21.06.2017 13:28 #54

Minu bussiga mingeid lahknevusi ei tekkinud. Kuudi kleeps klappis Soome paberitega. Mul oli kirjas 5 kohta, turvavöösid 6. Pomerants soovitas mul tehasega kontakteeruda, et millisena siis ta tegelikult tehase poolt kinnitati. Kas 5 või 6 kohta. Kuna tehase vastus oli 5, siis teemat ei tõstatanud. Täpselt samad bussid on tehasest väljunud täismassiga 3820 kg ja 6 kohta. Soome esindaja palus selle bussi kohe 5 kohalisena kinnitada, et omanik saaks B-kat lubadega sõita.
Tänu sinu teemale oskasin ma eelnevalt natuke tähelepanelikum olla. Seega on sinu kannatustest niiöelda teistele natuke abi. Osatakse ka sellistele detailidele rohkem tähelepanu pöörata.

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 21.06.2017 14:06 #55

Mina olen mitmed lahkarvamused lahendanud nii, et küsin otse, et mis siis oleks adekvaatne lahendus? Kas me tõesti peame hakkama kaasama teisi inimesi, kes võivad ka juhtumisi ajakirjanduses töötada? Oleks ju minu mure valgustamine abiks järgmistele inimestele ja nad oskaks siis targemaid otsuseid teha. Ma jätan esmalt ametnikule taganemistee lahti. Nii mõnelgi juhul on teada, et tal ülemuste poolt liiga jäigad piirid ette antud. Või on sisekontroll selja taga eksimust ootamas, et ära äsada.

Mina kirjutaks nüüd talle viisakalt, et oleme mitme hea tuttavaga minu olukorda analüüsinud ja kõik on asja välja naernud ja soovitanud aja raiskamise asemel kasutada lihtsamat lahendust stiilis anna asi ajakirjaniku kätte, küll need palka tahavad ja loo ette võtavad. Maini, et sind avalik asja lahendamine siiski ei tõmba. Saaks pigem inimlikult ära lahendada. Kui siis ka vaikus on, võib ju laiemaid masse teavitada. Mingist hetkest tuleb kahjuks oma õigusi natuke jõulisemalt kaitsta.
Teistele meeldivaid postitusi:: Priit Peljo

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 21.06.2017 15:26 #56

Olen ka pidanud palju ametnikega võitlema oma ja teiste õiguste eest.
Tihti on ametnik seotud tööl kehtivate eeskirjade ja käitumisjuhistega ning ta ei taha ega tohi kaugemale mõelda.
Läbi igasuguste probleemide ongi nii et ametnik ei taha eeskirju rikkuda ja initsiatiivi üles näidata sest tema kohustused ja vastutus on selgelt kirja pandud.

Minu soovitus on see, et palu talt tema otsese ülemuse/juhendaja kontakti sest sellistel tegelastel on suurem voli ja kohustus asju lahendada. Enamasti hakkavad asjad juba sellest liikuma, sest keegi ei taha näida oma ülemuse silmis halvas valguses, isegi juhul kui ta tunneb et tal on õigus.
Ega sellel ametnikul pole muud teha kui lõpuks tunnistada, et tehasest saadetud andmed on valed sest ei kattu tegelikusega ja ta peab nende aluseks võtmise tunnistama valeks.
Ei hakkanud kogu sinu teksti üle kontrollima aga ehk saadeti talle andmed kus sinu auto on olnud alles raamauto ja ilma pealisehituseta?

Aga tundub et kellelgi on pühade ajal millest teistele emotsionaalselt rääkida. :)

Edu!

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 21.06.2017 15:51 #57

Kõige suurem õnnetus on see, kui ametniku otsene ülemus pole üldse pädev või on muud moodi piiratud ja konfliktne tüüp. Mõnes asutuses tulebki selline olla, sest kala hakkab mädanema peast ja endast targemad süüakse lihtsalt välja. Ebapädevus väljendub tihti ülimalt reguleeritud eeskirjades, kus samm vasakule toob suure jama. Vähemalt minu vestlus Pomerantsiga ei tekitanud kordagi tunnet, et ta võiks rumal inimene olla. Isegi huumorisoon oli tal olemas.

Paljudes asutustes toimub koos juhtide vahetusega oluline kaadrivahetus. Head sõbrad võetakse kaasa ja uus ülemus valib alluvad temale meelepärasel moel. Kellel meeldivad pugejad ja selgroota tüübid, kellele tark ja kogenud inimene. Riigiasutuses on seda natuke raskem teha aga aeg annab arutust.

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 21.06.2017 16:49 #58

Ma veel kannatan ja loodan :)
Mõni mees oleks juba ammu MNT uksi paugutanud :)
Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 21.06.2017 17:05 #59

Ideaalis peaks igal õigel mehel piisavalt mune olema, et oma eksimist tunnistada. Mittetunnistamine autoriteeti ei tõsta. Pigem vastupidi. Tegijal tõesti juhtub aga kui liiga tihti juhtub, siis on ka jama.

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 22.06.2017 09:28 #60

Priit Peljo kirjutas: Kuna auto soetasin Swedpanga abiga, autolaenuga, kes väga hea protsendiga mulle laenu andis, siis on nemad nüüd ahistamas... Aga õnneks sain ajapikendust :)
Vastavalt autolaenulepingu tingimustele peab laenuvõtja sõiduki enda nimele registreerima Eesti Vabariigi Maanteeameti Liiklusregistris. Jätame intressi tõstmata juhul, kui registreerite auto enda nimele enne 16.06.2017 ja edastate tehnilise passi koopia e-posti aadressile

Swedis on inimesed :) Sain veel pikendust :)
Austatud PRIIT PELJO
Tänan Teid pöördumise eest seoses autolaenuga.
Annan teada, et eritingimus on pikendatud täiendavalt 30 päeva ehk kuni 21.07.2017.a.
Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Moderaatorid: Ivar Kalev
Lehe loomiseks kulus: 0.490 sekundit