Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles

TEEMA: Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused...

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 13.04.2017 13:29 #1

Infoks ,et ei tasu usaldada reg.tunnistusel olevaid andmeid kui liikur väljaspoolt Eestit tuua.

Minu juhtum...
Leidsin Soomest matkaauto, mis vastas minu vajadustele ja finantsilistele võimalustele-
Hind alla 10'000€
Suht "värske" - 2000a.
Toapaigutuse suhtes kinnisidee. Laud ja diivan õrvuti ja kööginurk taga.
7 istekohta
Lühike 5,60m
Suht võimas mootor... 2.8 td 90kw
Piduritega haagis kuni 1600kg
Passis taismass 3200kg ja tühimass 2700kg

Kõik oli ilus kuni esmase regamise ülevaatuseni. Elamust leiti elamu pirka millel täismass 2800kg.
Seega saadeti mind tühikaalu kaaluma. Esmane ebameeldiv üllatus oli, et esitati arve 96€ (mul võttis seest õõnsaks) ja teiseks mõõtmis tulemus 2560kg.
Seega võib unustada 7 istekohta :(

Hetkel on MNT poolt saadetud päring Itaalia tüübikinnitusasutusse. Elamu on mul Auto-Rolleri toodang.

Kui järgmise nädala teisipäevaks ma vastust ei saa, siis ainuk variant hetkel on, et sõidan Soome ja võtan seal enda nimele ja jätan Soome registrisse. Säilib 7 kohta. VV sõit koputab uksele :)

Õpetuseks, kui toote välisriigist matkaauto, siis eemaldage elamu pirka (tavaliselt kleebisena)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Klubi Eesti Karavan liige nr 748

Fiat Granduca 230BLMAA Autoroller 4 2000a. + LMC "Dominant 560K" 1997a.

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

(Arvo.A) Pessimist ütleb, et ilm rikkus kogu puhkuse ära, optimist ütleb, et tore puhkus oli, kuigi ilmaga seekord ei vedanud :)
Viimane muutmine: lisas Priit Peljo.

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 13.04.2017 17:08 #2

Seda ütleb ka minu loogika aga MNT ütleb et on tehtud ümberehitus.

Soomes on arvel Fiati tehase andmetega.

auto pirka

autoroller pirka

FI reg dok

Lisatud failid:

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

(Arvo.A) Pessimist ütleb, et ilm rikkus kogu puhkuse ära, optimist ütleb, et tore puhkus oli, kuigi ilmaga seekord ei vedanud :)

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 13.04.2017 18:06 #3

Eksisteerib võimalus, et sommid on mingil hetkel teinud masside muutmist (loomulikult kooskõlas tootjaga) ning sellele viitab ka kapotialune lipik, mis ei ole tehase originaalneetidega, vaid samasuguste plasttüüblitega nagu minagi kunagi oma uue lipiku sain. Puurisin tehaseneedid välja ning panin selliste plastikutega uue paika. Uuri müüjalt, kas mingeid pabereid ehk nende kätte ei jäänud. Maanteeametist muidugi jälle vastik käitumine, kus aastaid soomes arvel olnud auto meie bürokraatide käes mingiks kahtlaseks isendiks muutub.

Aeg lendab, kuid sina oled piloot.
Viimane muutmine: lisas Arvo.A.

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 13.04.2017 19:37 #4

Arvo.A kirjutas: Eksisteerib võimalus, et sommid on mingil hetkel teinud masside muutmist (loomulikult kooskõlas tootjaga) ning sellele viitab ka kapotialune lipik, mis ei ole tehase originaalneetidega, vaid samasuguste plasttüüblitega nagu minagi kunagi oma uue lipiku sain. Puurisin tehaseneedid välja ning panin selliste plastikutega uue paika. Uuri müüjalt, kas mingeid pabereid ehk nende kätte ei jäänud. Maanteeametist muidugi jälle vastik käitumine, kus aastaid soomes arvel olnud auto meie bürokraatide käes mingiks kahtlaseks isendiks muutub.

Tänud info eest!
Saatsin MNTsse kirja, et vaja teha päring ka Soome.
MNT ametniku pärast olen juba kaotanud 96€, kuna selle tühimassi kaalumise tulemus ju ei mõjuta nende otsust, nemad lasevad ja poovad :(
Olles näinud kuidas ametnike tuttavad/sõbrad saavad liikurid ilma tüübikinnitusele minemata tüübikinnituse... teeb meele ikka nukraks küll.
Ausalt võetakse sada nahka ja ... :(

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 13.04.2017 19:50 #5

Kas kaaluti koos juhiga?
Tühimass seaduse järgi peaks olema "...valmistaja määratud sõitjate ja veoseta, kuid juhiga täisvarustuses sõiduki mass", ehk siis paak täis, juht rooli ning alles siis kaalule. Seega sinu 2560 koos eelmainituga jääb kenasti 2700 ringi.
Mina hakkaksin maanteeametis rõhuma sellele, et auto soomes ilma probleemideta arvel olnud ja mingit eestipoolset peedistamist ei tohi seega olla. Pommita neid e-mailidega ning nad peavad sulle ametliku vastuse kirjutama ning põhjendama. Helistamine ei aita, sest kirjadest jääb vähemalt jälg maha ning neid saad hiljem vajaliku tõendusmaterjalina esitada. Paraku häda selles, et bürokraatia võtab aega, Valgevene aga ei oota.

Aeg lendab, kuid sina oled piloot.
Viimane muutmine: lisas Arvo.A.

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 13.04.2017 20:27 #6

Suhtlengi ainult e-kirja teel.
Hetkel neljas nädal juba MNT taga asi.
Kuna VVsse tuleb minuga kolm leibkonda, siis ainult suvilaga minnes läheb kitsaks. Mul oli paigas et kes suvilas ja kes autos magavad. Tuleb vist telgid appi võtta :)
Kui meie MNT ei suuda oma tööülesandeid täita, inimesi koolitads, siis jätan auto Soome registrisse ja Soome minu raha endale saab ;)
Tahaks küll anda Eesti Riigile, võibolla kopikas ka erivajadustega inimestele kukuks... Aga vahet pole... Riigil prioriteedid niikuinii paigast ära.

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 13.04.2017 20:32 #7

Aga ma oma lihtsameelsusest loodan, et MNT ametnikud ikka inimesed on.
Lootus sureb viimasena ja loll saab ka kirikus... :(
Ise olen loll, et selle reha otsa astusin :)
Aga inimene õpib kogu elu ja sureb ikka lollina :)

Nüüd mune värvima :)
Minu munad MNT poolt juba värvitud :)

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 16.04.2017 10:17 #8

Miks selline eelistus- "Toapaigutuse suhtes kinnisidee. Laud ja diivan õrvuti ja kööginurk taga." Kui me omale otsisime suvilat siis oli eeelistuseks tagumine u kujuline diivan ja laud seal keskel. Põhjenduseks, et saab korraliku voodi sellest tekitada. Ja alkoovi ei soovinud üldse. Põhjendus, et nagunii sõidame kahekesi, milleks see liigne tuuletakistus. Kuna ilma ei leidnud siis on nüüd alkooviga variant. Samas olen rahul- sinna saab igatsugu kola paigutada- voodipesu kaasa arvatud.

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 16.04.2017 10:28 #9

Kuna meid on rohkem kui kaks ;)
Sõidu ajal inimesed koos saavad istuda ja magamine meil suvilas ;)

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 17.04.2017 17:30 #10

MNT ei ole minu kolmele viimasele saadetud kirjale vastanud :(
Kellegil kogemusi, et auto Soome registris aga elukoht Eestis?
Neljapäev lähen Soome ja seal siis auto enda nimele registreerin :( Seda siis juhul kui homse päeva jooksul MNTst (adekvaatset) vastust ei saa ;)

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 17.04.2017 18:59 #11

• Vamm
  • Vamm avatar
  • Pole saidil
  • Gold Boarder
  • Gold Boarder
  • Rändaja
  • Sind on tänatud: 18
Soomes maksad diislimaksu pluss kindlustus umbes 1000 euri +- aastas.Vahepeal maksan kui kasutan seal ei kehti,maksad aasta läbi või pead ajutiselt arvelt maha võtma.
See ka maksab ja mitte vähe.
Teistele meeldivaid postitusi:: Priit Peljo

+372 5112298 Bürstner A 532-2

Nr 745

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 17.04.2017 19:32 #12

Aga mis mul ülejääb, MNT "Spetsialistid" on saamatud ja ühe "spetsialisti" juhendit järgides 96€ "eraettevõtet" toetasin :(
MNT saadab päringu Itaaliasse, kes elamu ehitaja 17 aastat tagasi, B) samas Soomest ju auto toodud, kus registris andmetega mis peaksid tõesed olema... Miks ei saadeta päringut Soome???, Kus on tehtud muudatused auto andmetes ;)
MNT Tehnoosakonna tase ;)

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 17.04.2017 23:25 #13

kopakutt kirjutas: Proovi mõnda teise arki minna. Äkki seal ametnikul naine toimekam ja ametnik rõõmsam.

Nali naljaks :) Aga enam pole teist teed ;) MNT Tehnoosakond juba ka varasemalt mulle tööalaselt ebakompententsust näidanud :(
Võibolla vaide esitan või lasen asjal olla, kuniks auto Soome registris.
Kurb et selline suhtumine, ei vastata ja lollitatakse, MNT poolt.
Ise loodan et asi laheneb homme ja MNT inimesed on ikkagi inimesed :)

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 17.04.2017 23:35 #14

Mis sinna enam kirjutada, kas helistada ei saa? Teinekord vahetu suhtlus on parem.

Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 17.04.2017 23:42 #15

Ühekorra olen helistanud, mõtetu ja poliitilise vastuse sain.
Korra helistati minule ja juhiseid anti... 96€ see mulle maksma läks :(
Edaspidi ainult E-kirjadega MNTga suhtlen, et oleks tõendeid :(

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 17.04.2017 23:46 #16

Ma arvan sõdimine on alati kehvem. Parem läbi rääkida. Eks seda peab ka oskama ja õnne olema.

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 17.04.2017 23:52 #17

Ivar Kalev kirjutas: Ma arvan sõdimine on alati kehvem. Parem läbi rääkida. Eks seda peab ka oskama ja õnne olema.

Ju ma siis ei oska :)
Ja õnne ka ei ole :)
Tutvusi ka MNTs ei ole :)
Aus ja õiglane saab ka MNTs peksa :(

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 17.04.2017 23:56 #18

Ma olen olnud mitte sõdiv MNTga 3 nädalat... Sõbralik ja lahendust otsiv... Mina ei taha kellegagi sõdida, tahan koostööd ja vastukaja, aga MNT ei ole minuga samal meelel :(

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 18.04.2017 00:25 #19

Saada mulle see kirjavahetus ja ametniku nimi ma täpsustan homme, mis probleem seal on.
Teistele meeldivaid postitusi:: Priit Peljo

Välisriigist toodud matkaautode tüübikinnitused... 18.04.2017 00:59 #20

Ivar Kalev kirjutas: Saada mulle see kirjavahetus ja ametniku nimi ma täpsustan homme, mis probleem seal on.

Saadetud.

Priit Peljo
+372 5179063
Tallinn, Tondi

Moderaatorid: Ivar Kalev
Lehe loomiseks kulus: 0.561 sekundit